Керівництво Сокирянської ОТГ звинувачує райраду та адміністрацію у перешкоджанні реалізації реформи децентралізації (ВІДЕО)
IMG_8551

Днями на адресу Сокирянської районної державної адміністрації для розгляду в межах компетенції та надання узгоджених пропозицій щодо можливості вирішення порушеного питання надійшла контрольна картка з секретаріату Кабінету міністрів України разом з листом Сокирянської міської ради. В даному зверненні міський голова просить Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана вплинути на органи Чернівецької обласної та Сокирянської районної влади з метою реалізації реформи децентралізації влади в …. Україні.  Відтак днями в залі засідань райради за участю керівників органів виконавчої та представницької влади району, депутатів обласної, районної та Сокирянської міської рад відбулось розширене засідання районної робочої групи  з проведення децентралізації на Сокирянщині, під час якого розглядалось дане звернення та планувалось розробити  конструктивні пропозиції подальшого укрупнення громад. Прикро, але сам міський голова, декларуючи зайнятість, в чергове уник зустрічі з колегами. Озвучив текст документу голова Сокирянської РДА Петро Бескупський.

Також Петро Петрович проінформував присутніх, що Сокирянська міська рада направила звернення на адресу губернатора Чернівеччини Олександра Фіщука, в якому просила винести на затвердження Чернівецької обласної ради свій варіант Перспективного плану формування територій області.

Головним звинуваченням  міського посадовця є тиск керівництва району на сільських голів з метою недопущення приєднання громад до вже існуючої Сокирянської ОТГ. Тож голова Сокирянської районної ради Василь Козак попросив кожного з присутніх сільських голів підтвердити або спростувати наведені в листі факти. Керівники органів місцевого самоврядування населених пунктів, висловлюючи  позицію своїх виборців, майже одностайно виявили бажання приєднатись до Сокирянської ОТГ. Проблема  в тому що у Сокирянах бачать союз лише з Волошківською, Сербичанською, Гвіздовецькою, Михалківською, Вітрянською та Кулішівською сільскими радами, іншим радять об’єднуватись  навколо Вашківців, або Романківців.

Тож кожен присутній на обговоренні міг висловити свою точку зору.

 

Відтак у районі незабаром, в чергове, вивчатиме ситуацію напередодні розгляду Перспективного плану утворення територій на сесії Чернівецької обласної ради група крайових депутатів. І на підставі їх пропозицій вже буде переформатовано майбутні межі ОТГ на Сокирянщині.