Колегам району презентували нові ідеї і проекти педагоги Михалківського НВК

Розвиток закладів дошкільної освіти неможливий без нових ідей, підходів, моделей, педагогічних технологій та програм. Організовуючи освітній процес, педагог має досконало володіти фаховими методиками, знати вікові психологічні особливості дітей, уміти аналізувати проблеми і на основі цього аналізу вносити корективи в педагогічний процес, досягати запланованих результатів.

На базі  Михалківського НВК (дошкільного підрозділу) 31 жовтня 2018 року відбулося методичне об’єднання вихователів ЗДО та НВК району з проблеми:«Запровадження нових програм, наукових досягнень, освітніх технологій у практику роботи з дітьми дошкільного віку» за участі Неміш Ганни Дмитрівни – головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА; Дідик Ірини Анатоліївни – методиста РМК відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА; Бужак Світлани Михайлівни – директора Михалківського НВК.

Присутні вихователі ЗДО, НВК району мали змогу ознайомитись із роботою закладу, впевнитись у тому, що для михалківських дошкільнят створені всі належні умови для креативного розвитку.

Розпочався семінар-практикум оригінальною візиткою школярів та дошкільників ЗДО. Учасники методичного об’єднання мали можливість переглянути різноманітні персональні міні-виставки творчих робіт працівників дошкільної установи «Сувеніри власними руками», презентацію дидактичних посібників, виставку батьківських робіт під гаслом «Осінній вернісаж».

З вітальним словом до всіх присутніх звернулася директор Михалківського НВК Бужак Світлана Михайлівна. Заступник директора з НВР Жук Людмила Вікторівна здійснила презентацію та екскурсію-огляд по ЗДО, розповіла про організацію роботи в закладі, розвивальне СТЕМ середовище, яке створене працівниками закладу власноруч. Вона підкреслила, що одним із напрямків інноваційного розвитку виховання дітей є система навчання СТЕМ. У цій системі гармонійно поєднано науку (S), технології (T), інженерний підхід (E) та математику (M). Впровадження СТЕМ-освіти – це спосіб допомогти дітям у майбутньому стати новаторами, творчими особистостями.

Учасники методичного об’єднання відвідали інтегроване заняття з фізкультури в середній групі «У пошуках справжніх скарбів» з використанням СТЕМ-технологій (вихователь Банчук Зоя Іванівна).

Діти виконували вправи пластичного балету з використанням нетрадиційного обладнання, вправи на степ-платформах, управлялися в застосуванні дихальної гімнастики, самомасажу.

Вихователем Урсол Альоною Борисівною було проведено комплексне заняття в молодшій групі з використанням засобів педагогіки емпауерменту «Водиця-чарівниця». Головною метою цього напрямку педагогіки є формування активної позиції кожної людини під гаслами: «Зміни починаються тут і зараз», «Якщо не я, то хто?», «Якщо я так буду робити, то інші теж спробують». Такий підхід дає змогу навчити дитину думати, діяти і контролювати свою діяльність. Тому потрібно намагатися включати дошкільників у ті види діяльності, які дадуть їм змогу стати успішними, а саме: виробити навички спілкування, розв’язання проблем, лідерства, переконання, упевненості в собі, взаємодопомоги та уміння дискутувати.

Альона Борисівна створювала сприятливі умови для збагачення уявлень  про воду, її властивості. Діти розвивали вміння визначати стан води шляхом дослідно-експериментальної діяльності.

Усі присутні ознайомилися зі СТЕМ-іграшками, такими як: солоне тісто, пластилін для ліплення, конструктор із картону, розвиваюча дошка «геометри», астрономічний геоборд, конструктор LEGO, флексагон, дерев’яна іграшка «дженга», робототехніка.

Було продемонстровано науково-дослідну роботу з дітьми з використанням найпростіших побутових речей у домашніх умовах і під час навчально-виховного процесу. Учасники спостерігали досліди «Чарівні кульки» та «Кольорова симфонія із молока».

Яскравим етапом семінару-практикуму став музично-розважальний захід «Міжнародна ярмарка» (вихователь Грамчук Наталя Іванівна).

Під час психологічного тренінгу МЛЯМЗ (мене люблять і я можу зробити) (вихователь Чижевська Тамара Михайлівна) присутні підвищили рівень психологічної компетентності та загальної психологічної культури, усвідомили, що дитина – це особистість, яка потребує уважного ставлення та поваги.

Учасники круглого столу заслухали інформаційні доповіді з досвіду роботи. «Використання схем при складанні описових розповідей (методика Т.О.Ткаченко)», підготувала вихователь Шебутинецького НВК Бірюк Наталя Петрівна. Кремінська Інна Василівна, вихователь ЗДО «Чебурашка» с. Романківці, продемонструвала доповідь «Використання методів арт-терапії в роботі з дітьми дошкільного віку». Мікірін Майя Василівна, вихователь ЗДО «Суничка» с. Василівка, презентувала досвід роботи з теми: «Використання інформаційних технологій у реалізації наступності дошкільної та початкової освіти».

Методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА Дідик Ірина Анатоліївна підсумувала роботу методичного об’єднання та всі учасники засідання розробили методичні рекомендації з даного питання. Ірина Анатоліївна відзначила високий рівень роботи керівника та колективу в цілому. «Варто відзначити, що в дружньому, творчому колективі Михалківського НВК, який очолює Бужак Світлана Михайлівна, спільна мета – щасливі, здорові та розвинені діти», – акцентувала методист РМК.