Коли в пріоритеті реформування будуть нагальні потреби людей? Новодністровськ – Сокиряни: де лікуватись?
sokyranska_likarnya

Чи змінюється життя людей від того, які  вивіски розміщені  на установах, до яких  ми кожного дня навідуємося?  Як впливають назви  на якість послуг, які ми там отримуємо? Десь зустрічають привітніше і посмішки щиріші, чи, може, бажання допомогти, –  більше? Та ні! Всі ці фактори змінюються лише тоді, коли є спільна мета, коли дії направлені на покращення добробуту людей, їх соціальні гарантії. Особливо це стосується тих установ, де житель села чи міста отримує медичні консультації, допомогу, поспішає за призначенням, порадою, очікуваними процедурами…

Всім відомо, що у наступному році, відповідно до вимог медичної реформи, кошти на утримання терапевтичного відділення Новодністровської міської лікарні із державного бюджету не направлятимуться. Так як лікарня «міста енергетиків» не відповідає вимогам надання послуг другого рівня, ще в червні рішенням сесії Новодністровської міської ради установу реорганізували у комунальне некомерційне підприємство «Новодністровська міська поліклініка». Це рішення покликало за собою необхідність скорочення медичного персоналу та закриття такої необхідної всім та першочергової ланки – терапії.

Відтак депутати Новодністровської міської ради та керівництво лікарні «міста енергетиків» ініціювали зустріч із представниками влади Сокирянщини та директорами медичних установ району. Питання на «порядку денному» одне – збереження терапевтичного відділення для новодністровців та жителів сусідніх сіл.

Голова Сокирянської районної ради Василь Козак наголосив, що людям байдуже, яку назву має заклад, куди звертаються за медичною допомогою. Він цілком розуміє занепокоєння новодністровських представників, адже залишити людей без медичної допомоги, при цьому ще й пояснити, наприклад, старенькій бабусі, чому вона повинна їхати за отриманням «системи» у Сокиряни – дуже важко. Тож закликав учасників зустрічі спільно вирішувати наболіле та шукати шляхи виходу із ситуації, що склалася в результаті адміністративної та медичної реформ.

У ході розмови, всі погодилися, що єдиним рішенням, що допоможе зберегти терапевтичне відділення у Новодністровську,  є його перетворення у філіал Сокирянської  райлікарні (до слова, саме за таким принципом наразі працює і Романковецьке відділення). Для цього потрібно здійснити всі необхідні розрахунки, обговорити умови співпраці, винести це питання на сесію міської ради, ухвалити рішення, а відтак заключити договір із некомерційним підприємством «Сокирянська  районна лікарня».

На переконання голови районної ради Козака, об’єднавши фінансовий ресурс, можна буде зберегти належний рівень медичної галузі краю, а також спільно впливати на її подальший розвиток. Про співпрацю лікарів годі і говорити, бо вже роками новодністровці звертаються до спеціалістів із Сокирян, а жителі району – до фахівців із «міста енергетиків». І знову ж таки, як бачимо, назви установ нікого не цікавлять, головне – аби лікування було ефективним.

Новопризначений директор КНП «Сокирянська районна лікарня» Олександр Андрійчук та в.о. головного лікаря Новодністровської лікарні Ольга Довбенко висловили свої сподівання на співпрацю та обговорили шляхи вирішення важливого для всіх жителів нашого краю питання медичного обслуговування.

Тож наразі доля терапевтичного відділення Новодністровська залежить від цілеспрямованості медиків міста, свідомості депутатів та керівництва міської ради, які мають зрозуміти, що головне – не нашкодити людям. Власні амбіції не мають стати причиною дискомфорту для жителів «міста енергетиків» та навколишніх сіл. Спільні зусилля мають стати головною рушійною силою, що допоможе не погіршити надання медичних послуг, а, можливо, стати і запорукою їх покращення.

Відео з фейсбук-сторінки “Новодністровське радіо”.