Коронавірус не сильно «атакує» Сокирянщину: ситуація стабільна та контрольована

Про рівень захворюваності на COVID-19, забезпеченість засобами захисту та медикаментами та загальну вірусну картину на Сокирянщині розповів директор КНП «Сокирянська районна лікарня» Олександр Андрійчук під час наради за участі районного керівництва, сільських голів та керівників профільних служб, установ та організацій. За словами головного лікаря, ситуація щодо захворюваності на COVID-19 на Сокирянщині – стабільна та контрольована.

Станом на 13 липня у райлікарні перебувають 3 пацієнтів із пневмонією: 1 хворий має негативний тест на COVID-19, двоє інших очікують результатів дослідження з Чернівецького лабораторного центру.

На щастя, вже декілька тижнів у Сокирянському районі не виявляють нових випадків інфікування. За останні 20 днів у лікарні не перебувало жодного важкохворого. З початку пандемії кількість хворих у краї становить 68 людей, а обласним лабораторним центром досліджено близько 120 зразків біоматеріалів  з Сокирянщини з підозрою коронавірусу.

Також Олександр Андрійчук повідомив, що лікарі, медичні сестри та інший персонал забезпечені засобами індивідуального захисту. До серпня продовжено фінансування Національною службою здоров’я пакету послуг з боротьби з коронавірусною інфекцією. За прогнозами фахівців, державне фінансування заходів подолання вірусних інфекцій буде продовжено і на наступний рік. Медики передбачають, що вірус не пішов з нашого життя, тому потрібно бути завжди готовими до нових спалахів.

Тож, Олександр Андрійчук наполегливо закликає всіх до відповідальності та рекомендує дотримуватися заходів особистої гігієни, соціальної дистанції та уникати масових місць. Важливо також бути пильним та при перших ознаках температури та поганого самопочуття звертатися до сімейного лікаря.