Кошти, ремонт, діти – проблема за проблемою.., створені міською владою…

«Діалог» батьків із Равликом у  ДНЗ №2 м.Сокиряни пропонуємо вашій увазі

Економія коштів, чи турбота про дітей? Що змушує чиновників Сокирянської ОТГ зачиняти дошкільний навчальний заклад «Барвінок» на цілий місяць? Стурбовані батьки, яких хотіли просто, так би мовити, поставити перед фактом, шукали відповіді на ці запитання  на зустрічі із міським головою Василем Равликом, начальником відділу освіти міськради Світланою Гончар та завідуючою садочком Наталею Потульницькою.

Вже декілька днів батьки вихованців садочка № 2 у Сокирянах стурбовані тим, що робити із дітками, яких на місяць  рішенням виконкому міської ради  залишають без місця навчання, виховання і, банально, перебування. А для працюючих мам і тат – це, буквально,  стане трагедією. Тому вирішили поставити крапки над «і» та вияснити, у чому ж реальна причина такого довготривалого закриття дитячого садочка.

Чиновники в один голос кинулися прикриватися «турботою» про дітей та приписами Держпродспоживслужби. Кажуть, що не хочуть,  аби вихованці «дихали фарбою» та перебували в установі під час ремонтних робіт.

Однак,  батьки малечі підозрюють, що під прикриттям «благих намірів» керівництво міста запланувало залатати дірки в бюджеті. Ні розпорядження міського голови, ні рішення виконкому з цього питання не оприлюднено Сокирянською міською радою на офіційному сайті.  Проте з  самого початку до рук батьків діток, що відвідують садочок,  потрапив документ, в якому зазначалось, що дитячі установи міста і села Коболчин припиняють роботу на місяць саме в зв’язку з метою економії коштів. Щоправда,  цей документ був без підпису та печатки. Вже згодом у садочку з’явилося інше розпорядження міського голови, в якому вказуються інші причини припинення роботи дошкільних навчальних закладів.

Тож зустріч мера з молодими батьками була гарячою. Більшість не приховували свого обурення діями нинішньої влади. За словами сокирянців,  з року в рік вони за власний кошт, і,  в основному, власними силами ремонтували ігрові та спальні кімнати, дитячі  майданчики,  і все це тривало не більше тижня. А тут  – місяць…

Не один рік за кошти батьків  зміцнювалася матеріальна база установи: меблі, телевізори,  гардини, доріжки… Хто ж із сокирянців, діти яких «випустились» із ДНЗ,  не жертвував на це кошти? Звичайно, це все без примусу, однак мовчати про це всім набридло. Такі слова викликали обурення у керівництва міста, причому,  міський голова емоційно просив назвати прізвище посадовця, який вимагав у батьків збирати кошти на ремонт і його зовсім не турбувало, що сокирянці вкладають свої заощадження у комунальні приміщення, тому,  що це не зробила влада міста.

До слова,  про роботи… Ні мер, ні начальниця відділу освіти достеменно так і не відповіли на запитання батьків, що саме планують ремонтувати, які будуть масштаби і чому потрібно на це такий  тривалий термін.

Після довгих переговорів батьки все ж настояли на своєму, що 30 днів – це занадто тривалий період, тому пропонують виконавцям ремонтних робіт свою допомогу і завершити усе заплановане за тиждень. Мерія повідомляє, що це  – не реально.

Результат такого емоційного діалогу  – домовились зібратися на зустріч ще раз і остаточно вирішити цю проблему. У влади є час,  щоб підготувати усі документи і розповісти, що саме ремонтуватимуть, а у батьків,  – щоб вирішити, що робитимуть із дітлахами, яких не мають на кого залишити.

Тож економія, чи турбота, –  так і не вияснили, проте за нашими даними, члени виконкому стверджують, що на засіданні мова йшла саме про економію коштів. А ремонт… заодно. Не може не турбувати всіх і чергова маніпуляція посадовців з документами. Наразі голова батьківського комітету ДНЗ «Барвінок» Іван Варчук направив запити з вимогою надати завірені копії розпоряджень міського голови. Що там, розповімо згодом.