“Козацькі розваги – 2020” на Сокирянщині

Днями у закладах дошкільної освіти району відбулося свято мужності, сили та козацької відваги.

В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі.

14 жовтня – важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника  України. Усвідомлюють необхідність та актуальність формування духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості педагогічні колективи закладів дошкільної освіти, вони намагаються пробудити в дітях любов та повагу до рідного дому, дитячого садка, інтерес до історії своєї країни, формувати у них такі риси характеру, які допоможуть стати  гідною людиною та гідним громадянином своєї країни.

Напередодні святкування Дня українського козацтва стало традиційним проведення розваг для малечі дошкільних навчальних закладів нашого району, яке відбулося під девізом «Ми – веселі козачата», а семе: було проведено змагання в ДНЗ “Чебурашка” с.Романківці, ДНЗ “Суничка” с.Василівка, дошкільного підрозділу Шебутинецького, Михалкіаського та Білоусівського ліцею, Селищанського НВК. Колективи ЗДО прагнули, щоб культура та традиції українського народу стали невід’ємною частиною душі кожного вихованця, тим зернятком,  з якого зростає особистість.

Свято пройшло в дружній атмосфері, сповненій позитивних емоцій та духу змагань. Хлопчики  пройнялися козацьким духом, усвідомили, що вони – надія України й наші майбутні захисники. Проте й дівчатка не пасли задніх, а були гідною опорою і підтримкою для маленьких козачат.

Свято у садочку не залишило нікого байдужим, адже діти проявили свої здібності не лише у змаганнях, але і гарно декламували вірші про рідний край, розповідали приказки про козаків, показували свій бойовий дух, заспівали віночок українських пісень, проявили свої здібності та таланти.

До сьогодні вирішується доля і майбутнє України, але знаємо, що ми – єдині. Віримо, що настане мир!!!

Ми є діти українські – хлопці та дівчата,

Рідний край наш – Україна, красна та багата.

Рідне небо, ясне сонце, місяць, зорі срібні,

І народ наш – українці, всі до нас потрібні.

Я не просто українець,

Я – великий патріот.

Ірина ДІДИК,

в.о. консультанта ЦПРПП

Сокирянської районної ради