Кожен із нас, в першу чергу, має починатися з добра: благодійність та сердечність людей Сокирянщини долає «кордони» життєвих незгод

Доброта, сердечність та милосердя… Саме ці риси є основою нашої людяності, визначають кожного, як достойного громадянина, представника толерантного суспільства, носія світлої думки і  розсудливого мислення. Наша душевна чистота, здатність співпереживати дають можливості для неосяжної всебічної підтримки тих, хто цього дійсно потребує.

Проведення благодійних заходів, втілення районних програм підтримки, організація концертів, виставок  – все це стало для Сокирянщини вже доброю традицією. Небайдужі постійно переймаються проблемами потребуючих – надають адресні грошові допомоги, продукти харчування, одяг, іграшки, речі першої необхідності в рамках акцій «Милосердя», «Святий Миколай – до кожної дитини», «Добро починається з тебе!», «Ми –  діти твої, Україно!», «Серце до Серця», «Захисти воїна», «Подаруй дитині життя» та багато інших.  Впродовж минулого року люди, що долучилися до цих заходів, зібрали близько 300 тисяч гривень, чимало натуральної допомоги, які стали справжнім подарунком для тих, кого доля випробовує у цьому житті.

Благодійний концерт «Твори добро», який відбувся вчора у гостинній залі відпочинкового комплексу «Зодіак» став ще однією нагодою спільної допомоги, підтримки та співчуття. Усі учасники та глядачі мали змогу пожертвувати гроші на лікування наших маленьких земляків – Ладана Іванка та Скрипника Артемчика, яких у ще зовсім малі роки вже так серйозно випробовують недуги. Тож, дізнавшись, що кошти збирають на лікування цих хлопчиків,  знайшлося чимало охочих допомогти малятам. До участі в благородній справі приєдналися керівники організацій, установ, підприємств району, навчальних закладів, медичних установ, представники підприємств Дністровського каскаду, приватні підприємці з різних населених пунктів, небайдужі жителі. Надзвичайно приємно, що не оминули увагою цю хорошу традицію і народний депутат України – Валерій Божик,  голова Сокирянської районної ради Василь Козак та голова РДА Ірина Антонюк.

У своєму вітальному слові Валерій Іванович знову засвідчив свою велику повагу до людей Сокирянщини. Він наголосив, що людська щирість та небайдужість завжди є запорукою розвитку успішного, європейського суспільства. Відтак нагородив благодійників подяками та особисто потиснув руку тим, хто є постійним учасником «акцій добра».

Василь Васильович наголосив, що спільно можна вирішити найскладніші проблеми. Він зауважив, що в районі багато благодійників, які зазвичай залишаються невідомими, але роблять великі благочинні справи. Він подякував усім за ініціативність та милосердя, яка дарує малюкам нашого краю надію на краще майбутнє.

«Добро не згасає – воно дано кожному з нас там, на небі», – зауважила в своєму вітальному слові Ірина Валеріївна. Вона подякувала всім за активність, за дар робити когось щасливим та вселяти  добрі надії. Побажала всім здоров’я та висловила сподівання, щоб благородні справи були направлені лише на розвиток, а не на вирішення важких життєвих ситуацій.

Якщо говорити про артистів, які і зібрали всіх на це чудове свято милосердя, добра, таланту, то важко знайти слова, якими можна було б описати їх жагу допомогти, зацікавленість, серйозність підходу до благородної справи. Юні танцюристи, вокалісти, дизайнери, творці – усі вони викладалися на 110 ВІДСОТКІВ, бо знали, що стають «штурманами» хорошої справи!

Надзвичайно різноманітними, яскравими були танцювальні композиції грубнянських діток – вихованців студії «Plays of life». Постійно дивують неймовірними костюмами, танцювальними стилями, оригінальними ідеями. Як завжди – «на висоті» і вражають запальними ритмами учасники танцювальної студії «INSIGHT Dance Studio». Ніжними виступами потішили всіх юні гімнастки. Нікого не залишили байдужими вокальні виступи Анастасії Корчинської із Сокирян та  романківчанки Віталіни Лянги.  Як справжні поп-співачки,  запалювали сцену вихованки вокальної студії Євгена Столяра – гурт «Fire pho». А оригінальності капелюшків, які демонстрували та виготовили учениці районного центру творчості дітей та юнацтва, позаздрила б, навіть, сама Катя Осадча.

Після незабутнього, яскравого, емоційного концерту ведучі свята – Наталія Кулій та Роман Гавдюк подякували усім за співпрацю та оголосили, що разом вдалося зібрати для маленьких Іванка та Артемчика 63 тисячі гривень, які у рівних сумах були передані батькам хлопчиків. Для родин Ладан та Скрипник – це цінна допомога, те ще більшу вагу має те, що такими справами організатори надихають підростаюче покоління на добро, людяність, порядність та благородність.

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА