Кожна копійка бюджетних грошей має працювати ефективно! Стати гривнею їй дійсно можна, адже вона – для освітньої галузі!

Державні інвестиції для розвитку краю «утримують» посадовці Новодністровської міськради… Це від нерозуміння, непорозуміння, чи… маніпуляції?

Поки чиновники Новодністровської міської ради «мітингують», реалізація важливих соціальних проєктів на Сокирянщині продовжується. Замість банальних «бла-бла» – конкретні справи. Наприклад, –  реконструкція навчального закладу у селі Ломачинці, яке так хочуть приєднати до себе новодністровці. Потужними темпами за кошти районного бюджету школу оновлюють, модернізують, покращують. Слідом за новим перекриттям підрядники взялися до утеплення та оздоблення фасаду. І вже сьогодні Ломачинецький заклад освіти тішить новими барвами та сучасним виглядом.

IMG_6320 IMG_6326

А от гроші освітньої субвенції, які можна було б спрямувати на ці потреби, (бо ж всім відомо, що зарплату ломачинецьким педагогам виплачують із районного бюджету), лежать на рахунках Новодністровської міської ради. Пропозицію спрямувати їх на школу тамтешні чиновники відхилили, мабуть, все ж таки, розуміли, що приєднання Ломачинців не має законного підґрунтя. А просто зробити хорошу справу для дітей, незважаючи на те, у якій громаді вони згодом будуть, у Новодністровську відмовилися. А от гроші повертати не поспішають…

У 2019 році обсяг освітньої субвенції на Ломачинецьку школу склав 1 мільйон 459 тисяч гривень. Вже у цьому році бюджет Новодністровська отримав 1 мільйон 842 тисячі ломачинецьких коштів. Тобто,  за два роки – майже 3,5 мільйони гривень направила держава на освіту в селі Ломачинці.

Але ж влада Новодністровська, напевне, тільки те й уміє, що тримати фінанси – «мертвими». Чи, може, не вистачає компетентності їх правильно реалізувати? А, можливо, мали сподівання, що ці гроші стануть важелем впливу та маніпуляцій?

Народний депутат Валерій Божик та Сокирянська РДА звернулися за роз’ясненнями до Міністерства освіти і науки України та до Мінфіну стосовно цієї ситуації. Отримали чітку відповідь: відшкодування суми фактично виплаченої заробітної плати педагогічним працівникам має здійснюватися шляхом передачі міжбюджетного трансферту з бюджету Новодністровської громади на користь районного бюджету. Також у Міністерствах зазначили, що Новодністровську міську раду поінформували.

То що ж, шановні новодністровські представники влади, можливо,  вже час приступити до виконання своїх безпосередніх службових обов’язків, за які отримуєте заробітні плати? А не займатися «організацією» мітингів та протестів? Напевне, час повернути кошти, які вам не належать, а повинні бути чітко передані  на розвиток сільської освіти. За час, який ви мали на те, щоб продемонструвати сельчанам своє бажання утворити спроможну ОТГ, мабуть, варто було б таки  справи  робити. Люди не вірять словам, а чекають конкретних  результатів!