«Кусюча ціна» м’яса для дошкільнят і учнів в закладах освіти Сокирянської МТГ

  Десятки телефонних дзвінків до редакції ТРО «Сокиряни», особисті звернення батьків і учнів вже неодноразово викликали нас на харчоблоки в міські ДНЗ та школярські їдальні… Щоразу прикрість була в якості продуктів і, звичайно, в приготуванні страв… З’являлися фото в мережі «Інтернет», йшли розмови, проводили наради. Якось щось змінювали в організації харчування надії нашої нації – дітей… Проте, чи надовго???

Організація дитячого харчування регламентується десятками важливих державних документів, що передбачають і сувору відповідальність за розвиток, здоров я і створення всіх умов комфортного перебування в школі та садочку. Отримує учень чи дошкільня повноцінне і збалансоване меню – є результат роботи установи: стовідсоткове відвідання, без хвороб, ефективний навчально-виховний процес.

Знову і знову йдеться про те, що в садочках міста дітки не мають в достатній кількості м’ясних страв, частіше їм дають … сосиски і сардельки. А от зі свіжого м’яса приготування таких необхідних наїдків все відкладається… Чому? А от «бізнес» на харчуванні дітей для когось виходить зовсім непоганий!

Цікаву арифметику придбання до столу малюків-дошкільнят і учнів саме свинини, яка йде відповідно до тендерних закупівель зі …Львова можна побачити на платформі публічних закупівель «Prozorro».  Сокиряни-Львів, а ближче не було постачальника?

Відтак, Львів продає приватному підприємцю Алєксєєвій лопатку свинну по 86 грн. за кілограм.  Ми уточнили цю цифру у  телефонній розмові зі львівським виробником. А ФОП Алєксєєва по 127 грн. за кілограм (адже витрачають 445 984 грн на 3498 кг) постачає товар  Сокирянській міській раді. Тобто, на пустому місці … набігає на кожному кілограмові не мало, не багато – 40 грн. Що це за різниця? Кому? Варто зауважити, що із вересня до грудня 2017 року цей же постачальник продавав міській раді свинину по 105 грн за кілограм. Збільшилися апетити?

Обурює також те, що у магазинах роздрібної торгівлі міста ціни на зазначений товар набагато нижчі. До того ж, саме навпроти Сокирянської міської ради щоденно завозять свіжу свинну лопатку в магазин «М’ясний майстер» із Шепетівки і продають за роздрібною ціною… 109 грн за кілограм… Парадокс і караул! Хто організував ці зарібки на наших дітях?

Уже травень.. Весна і тепло… ФОП Алєксєєва, на скільки нам відомо, перевозить м’ясо мікроавтобусом, що не має холодильного оснащення… Чи не забагато запитань до організації дитячого харчування?

Але ж про ділові, підприємливі і садівничі компаньйонські стосунки Равлика і Алєксєєвих у місті знають всі, адже вони мають спільні фруктосховища… не будемо вдаватися у подробиці їх «бізнесу».

Сподіваємось, що стурбованих батьків почують правоохоронні органи і спитають і з мера Равлика, і з цих бізнесменів, яке м’ясо, чому таке дороге, чому зі Львова потрапляє за ціною 126 грн. ІНКОЛИ в школи і дитсадки? Діти перебувають у школі чи дитсадку більшу частину дня, тут вони мають звикнути до смачного і корисного сніданку, приємного обіду… Різноманітні страви смакують їм свіжістю, оригінальністю і новизною. Саме з садочка малеча звикає, що вранці є салат, кашка, чай, млинці, сирники, а в обід можна поласувати м’яском, борщиком, котлеткою, фрикаделькою, тефтелькою. Якщо ж походити в дитячі харчоблоки щодня, то картину маємо зовсім іншу.

І саме по собі напрошується риторичне запитання: ХТО НАЖИВАЄТЬСЯ НА ДІТЯХ В СОКИРЯНАХ???

Відповідь на нього журналісти хотіли почути від мера у його звіті. Бо ж питання важливе та таке, що хвилює переважну кількість жителів Сокирянської МТГ. На це Василь Степанович відповів, що такого «хорошого» м’яса працівники освітніх установ ще зроду не бачили і тільки одне підприємство в нашому регіоні його продає. Тільки чому така колосальна різниця у міської ради із постачальником, який нагадаємо відпускає це м’ясо по 86 та роздрібними цінами  магазинів у нашому місті, мер так і не зміг пояснити, знову, замилюючи очі людям пустими балачками про сертифікати та минулі помилки, які допустив він же.

Абсолютний лідер конфліктів, неурядиць, безнадійний король плутаних багатообіцяючих балачок…