Лідерські позиції команда наших лісівників утримує в області повсякчас: колеги і керівництво лісової галузі краю вже вкотре відзначили злагоджену і високопрофесійну роботу фахівців ДП «Сокирянське лісове господарство»

Щодня вони виконують роботу, за яку дякуємо ми і скажуть спасибі наші нащадки. Завжди стоять на лінії охорони лісу, довкілля, нашого майбутнього. Мова йде про лісівників – працівників держлісгоспів нашого краю. Завдяки завзятій, дружній та ефективній праці, вони виводять свої підприємства на високі щаблі розвитку та процвітання. Саме такими надзвичайно суспільно цінними досягненнями днями ділилися керівництво та працівники ДП «Сокирянське лісове господарство»  під час виїзного семінару Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. А похвалитися було чим, адже Сокирянський лісгосп – серед лідерів на Чернівеччині.

Реєстрація учасників відбулася у Кельменецькому лісництві, що знаходиться в мальовничому куточку села Бузовиця. Тут в.о. начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк та керівники районних лісгоспів ознайомилися із планом роботи семінару, який представив керівник Сокирянського держлісгоспу Василь Гончар та обговорили завдання зустрічі.

Першою зупинкою делегації став масив лісових культур Іванівецького лісництва. Тут на площі майже 5 га із 2011 лісівники втілюють проект вирощення лісових порід у свіжій грабовій діброві. Із роботою підприємства у цій галузі колег ознайомив Василь Борисович. Він розповів про методику вирощення лісових культур, заходи догляду та про рубки формування та оздоровлення.

Далі учасники семінару-наради мали можливість побачити базисний лісовий розсадник, де кваліфіковані спеціалісти Сокирянського лісового господарства займаються вирощуванням декоративно-посадкового матеріалу із закритою та відкритою кореневими системами. Справжнє царство неймовірних хвойних, квітучих та рідкісних рослин радують око і лісівників, і жителів краю, що заїжджають, аби помилуватися красою, чи прикупити декілька саджанців для власного обійстя. Про роботу розсадника колегам розповідав головний лісничий Олександр Чебан.

Зокрема, Олександр Дмитрович ознайомив всіх із напрямами діяльності, особливостями вирощування рослин та фінансовою складовою такого роду робіт. Також поділився із присутніми вже досягнутими цілями та майбутніми планами. Серед яких – створення торгівельного майданчика при в’їзді до розсадника та рекреаційно-відпочинкової зони.

Наступним пунктом зупинки гостей стало Ломачинецьке лісництво. Саме тут команда лісівників Сокирянщини створила проміжний склад лісо продукції. Про переваги такого нововведення говорив головний інженер Олег Зелінський.

Фахівець наголосив, що першопричиною створення проміжного складу стали сучасні вимоги часу та фінансова складова господарювання. Відтак, було ухвалено рішення про формування на території Ломачинецького лісгоспу промскладу.

На це керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк зауважив, що цей крок – це неабияка економія коштів державного підприємства, адже значно зменшуються витрати на перевезення.

Справжньою гордістю Сокирянського держлісгоспу є вольєрне господарство, що функціонує на території Ломачинецького підрозділу. Тут в оазі природних умов проживають дикі кабани, олені, козулі, коні та, навіть,…пара страусів – африканський та австралійський.

Увагу жителів та гостей Сокирянщини привертає Музей лісу. Тут зібрані матеріали, що розповідають історію лісгоспу, розкривають особливості насаджень, їх породу та умови росту. Також на території функціонує унікальний магазин «Лісовичок», де у продажі – натуральні продукти: мед, настоянки цілющих трав, прополіс, вироби із деревини та багато іншого.

Обласний очільник лісівників Віктор Анатолійович зауважив, що приклад відкриття магазину «Лісовичок» може стати корисним і для інших лісгоспів краю, а також ще одним джерелом фінансових надходжень до підприємства. Відтак порадив колегам із районів взяти цю ідею на озброєння.

Загалом, територія Ломачинецького лісництва разом із своїми вольєрами, музеєм та інформаційними стендами відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, адже часто сюди приїздять учні та вчителі навчальних закладів району, проводять відкритті уроки та навчальні семінари. А міні-зоопарк завжди приваблював своєю відкритістю та неймовірною наближеністю до світу дикої природи, що комфортно розмістилася на землях лісового підприємства.

У роботі виїзного семінару взяли участь і представники влади Сокирянщини – голова державної адміністрації Петро Бескупський та районної ради Василь Козак. Василь Васильович запросив гостей краю на Дністровську ГАЕС, де разом із головним інженером Анатолієм Павловичем Жуком провели змістовну та цікаву екскурсію.

Наступним пунктом призначення учасників семінару став Вашковецький лісопункт. Саме тут всі мали змогу ознайомитися із організацією роботи та адмініструванням. Гордістю підприємства є власні газові та дизельні заправки. Саме такий стратегічний хід дає можливість Сокирянському лісгоспу економити мільйонні кошти та спрямовувати заощадження на розбудову розсадників, рекреаційних зон та соціальних об’єктів.

Також ще одним приводом для гордості є те, що ДП «Сокирянське лісове господарство» у своїй роботі використовує сучасні прилади спостереження та патрулювання. Зокрема, нещодавно було закуплено квадрокоптер, що дає можливість формувати картину лісових угідь із висоти пташиного польоту, рації та квадроцикл. Варто зауважити, що цими новинками сокирянські лісівники діляться зі своїми колегами. Відтак, вже було декілька прикладів спільного патрулювання та аналізу стану територій в інших регіонах нашої області.

На базі Вашковецького лісопункту функціонує відомча пожежна охорона, що здійснює виїзди на ліквідацію загорань у сусідніх селах.

Після надзвичайно цікавого та насиченого семінару  гості Сокирянщини зібралися у конференц-залі підприємства, аби підбити підсумки побаченого та почутого. Першим слово взяв Василь Борисович Гончар, директор ДП «Сокирянське лісове господарство». Він ще раз коротенько узагальнив інформацію про підприємство та його діяльність та поділився майбутніми планами.

Василь Борисович підсумував, що середня заробітна плата на підприємстві зараз становить 10500 грн. В минулому році підприємством було придбано два трактори МТЗ 82-1, квадроцикл, позашляховик Reno Daster, безпілотник. Також провели капітальний ремонт адмінбудівлі Кельменецького лісництва, замінили перекриття даху на Вашковецькому лісопункті. Також Василь Гончар наголосив, що план робіт на 2018 рік управлінці склали ще у січні. Зокрема, у перспективі  придбання рубача коридорів у лісосмугах та ще одного трактора. Також працюватимуть у напрямку покращення матеріально-технічного покращення адмінприміщень та облаштування територій навколо них.

У пріоритеті ДП «Сокирянське лісове господарство» – залучення молодих спеціалістів та забезпечення їх службовим житлом. Тому важливим орієнтиром у 2018 році вважають соціальне та матеріальне забезпечення фахівців.

Наприкінці свого виступу Василь Гончар подякував колегам за змістовну та насичену зустріч, поділився сподіваннями на майбутню співпрацю та підтримку.

В.о. начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства особливо цікавила думка керівників району стосовно держлісгоспу. Тому Віктор Анатолійович надав слово представникам влади.

Петро Бескупський привітав учасників семінару на бессарабській землі та охарактеризував роботу та значення Сокирянського лісгоспу для розвитку району.

Петро Петрович зосередив увагу присутніх на тому, що, незважаючи на те, що це підприємство відносно молоде, (цьогоріч лісівники відзначатимуть 10 річницю із дня заснування), воно є флагманом на теренах Сокирянщини. Активна участь працівників у різноманітних проектах та заходах, а також розуміння соціально-важливих проблем із боку керівництва формують сприятливі умови співпраці та взаємодопомоги.

Голова Сокирянської районної ради Василь Козак зауважив, що за десять років діяльності підприємства, зміни, що відбулися, – разючі. Він задоволений тим, що керівникам різних років вдалося чимало зробити для розвитку лісозаготівельної та переробної галузі Сокирянщини. Василь Васильович підкреслив, що це, безумовно, заслуга керівництва та працівників лісгоспу. Йому надзвичайно приємно, що лісівники переймаються майбутнім рідного краю, а тому стають ініціаторами важливих соціальних проектів. Головне, каже Василь Козак, це те, що у своїй роботі вони завжди тримають баланс у питанні вирубки та посадки лісу.

Підсумки роботи на виїзному семінарі підбив в.о. начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк,  також він поділився із присутніми своїми враження від перебування на Сокирянщині.

«Із кожним моїм візитом на ДП «Сокирянське лісове господарство» тут відбуваються зміни на краще. Мені приємно, що тут керівник на своєму місці, колектив працює і сьогодні – це одне із кращих підприємств області. Честь і хвала вам за ваш лісовий розсадник, мені приємно, що він розвивається. Що стосується адміністративних будівель та благоустрою, то тут все на високому рівні. Середня заробітна плата – одна із найбільших на Чернівеччині. Мене вразило те, що у всіх своїх виступах керівник Василь Гончар жодного разу не сказав, що в чомусь це його заслуга, він завжди повторював, що всього вдалося досягти лише разом. Приємно, що ви наповнені ентузіазмом та націлені реалізувати ще багато планів. Я дякую керівництву Сокирянського лісгоспу і владі району за порозуміння у співпраці та за те, що лісове господарство ведеться на належному, високому рівні!», – підсумував Віктор Анатолійович Сахнюк.

Ось так, у дружньому, натхненному, командному колі успішно ведуть свої справи працівники ДП «Сокирянське лісове господарство». Щоразу планують все нові і нові проекти та роблять все можливе для того, аби їх реалізувати. Зроблено уже чимало, гордитися є чим, але попереду ще багато завдань,  на вирішення яких чекає лісова галузь та Сокирянщина. Успіхів вам, лісівники!

 

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА