Лікарняні оподатковуються військовим збором

Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків. І виплачується протягом перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності – Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам.

Одже, при визначенні об‘єкту оподаткування військовим збором виплати по листках непрацездатності прирівнюються до заробітної плати.

Зазначене роз‘яснення надане листом Державної фіскальної служби України від 18.09.2014 року № 3640/6/99-99-17-03-03-15 «Щодо оподаткування військовим збором».

Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 132.02).

 

    Начальник  ОДПІ                                     Л.В.Серебрянська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 72 = 74