Ліси Сокирянщини та Кельменеччини і надалі залишаються сертифікованими
66_Lisova-sertific

Ще у далекому 2008 році ДП «Сокиярнське лісове господарство» пройшло першу сертифікацію. У 2012 році  лісгосп повторно здійснив процес сертифікації та отримав сертифікат за схемою Лісової Наглядової Ради (FSCTM). Перевірка здійснювалась міжнародною компанією SGS, яка акредитована Лісовою Наглядовою Радою на проведення лісової сертифікації. Не зважаючи на те, що термін дії сертифікату 5 років, постійно проводяться наглядові аудити, щоб гарантувати дотримання нашим підприємством міжнародних вимог.

Наявність сертифікату засвідчує, що лісова продукція надходить з лісів, де ведення господарства здійснюється на принципах невиснажливого, постійного і неперервного лісокористування, з врахуванням питань охорони довкілля, збереження біорізноманіття, інтересів місцевого населення та власних працівників.

Як показав досвід, лісова сертифікація дала чимало корисних шансів Сокирянському лісгоспу – це і відкриття нових ринків сертифікованої лісопродукції, а також отримання нових знань і навичок із ведення екологічно орієнтованого лісівництва. А ще – підняття на якісно новий рівень охорони праці та соціальних стандартів виробництва. І річ йде не стільки про можливість експорту деревини за кордон, оскільки наявність сертифікату FSCTM є основною вимогою для європейських споживачів, а про можливість українських деревообробних підприємств експортувати свою продукцію глибокої переробки деревини на міжнародні ринки. А таке можливо лише у тому разі, коли виріб, що експортується (фанера, меблі, навіть сірники), виготовлені із сертифікованої сировини. Тож можна стверджувати, що державне підприємство “Сокирянське лісове господарство” власним відповідальним лісоуправлінням сприяє розвитку сектору переробки деревини економіки нашої країни.

Звичайно, вимоги цієї міжнародної організації базуються на найкращому світовому досвіді та, відповідно, значно вищі за національні. Це зобовʼязує постійно удосконалювати свої знання, впроваджувати у виробництво найкращу доступну світову практику.

Для підтвердження статусу сертифікату FSCTM у ДП “Сокирянське лісове господарство”, компанія SGS днями провела черговий наглядовий аудит.

Провідний аудитор та експерт відвідали кілька лісництв, у яких проаналізували ведення необхідної технічної документації, провели співбесіди-інтерв’ю зі спеціалістами лісництв, працівниками, а також оглянули ділянки лісу, де проводяться лісогосподарські роботи, а також лісові розсадники, дослідні ділянки, інші важливі місця.

За результатами аудиту наш лісгосп – рекомендований до продовження строку дії сертифікату.

Стандарти лісової сертифікації високі і виконати усі вимоги нелегко, хоча, як бачимо, реально. Наймолодший лісгосп області, Сокирянський, вкотре успішно впорався із цим завданням.