Ломачинчани передумали об’єднуватися з Новодністровськом, хочуть до Василівки?

Вчергове у Ломачинцях відбулись громадські слухання, під час яких розглядалось питання об’єднання. Нагадаємо, що у зв’язку із змінами до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які стосуються приєднання до міст обласного значення виникла потреба повторно організувати колективне обговорення  щодо можливості об’єднання навколишніх сіл та  створення Новодністровської ОТГ.

1 липня проведено  громадські слухання в селі Ломачинці, в яких  взяли участь близько 200 жителів населеного пункту, заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк, представники Офісу реформ. Сільський будинок культури не зміг вмістити всіх бажаючих, тож збори проводились під відкритим небом, поруч з сільською радою, а потім знов у клубі. Про це Північно-Бессарабськоміу інформаційному порталу повідомили члени ініціативної групи села.

На порядку денному було обговорено питання надання згоди ломачинецької громади про приєднання до Новодністровської ОТГ.  Загальновідомо, що кілька заможних сельчан  активно лобіює об’єднання Ломачинців із сусідом – містом енергетиків. Проте  останнім часом все складається не за їх сценарієм.

Обговорення подальшої долі Ломачинців було тривалим, імпульсивним та емоційним. Нерідко звучали образи. Знайшлась робота і для працівників поліції.

Розглядали ломачинчани і можливість об’єднання з селами Ожеве, Василівка, Розкопинці та Волошкове. Інформувала присутніх про хід об’єднання придністров’я Сокирянщини  у Василівську громаду Ожівський сільський голова Раїса Шевчук.

Нагадаємо такі ж громадські слухання вже відбулися у Ожевому, Василівці та Волошковому, де  більшістю голосів сельчан ухвалено рішення про створення Василівської ОТГ.

Після емоційних дискусій сільський голова Наталія Петрик разом з своїми прихильниками залишила місце зібрання. Втім громада вирішила завершити слухання конструктивом. Більшістю голосів, як зазначено у протоколі зборів, ломачинчани   вирішили  відхилити пропозицію Новодністровської міської ради про спільне створення нової громади, а також підтримала пропозицію ініціативної групи   щодо об’єднання з іншими сусідніми населеними пунктами у Василівську ОТГ.

Протокол, як повідомили члени ініціативної групи, вже передано сільському голові. Втім, чи буде він розглянутий депутатами вже на найближчій  черговій сесії наразі невідомо.

Обласний реформатор Гостюк ще раз переконався на Сокирянщині у силі народу, якому неможливо нав’язати силоміць свою волю. На місцях люди краще знають за кабінетних бюрократів,  з ким  краще об’єднуватись.

Втім, уже в понеділок у Ломачницях відбулась позачергова сесія сільської ради, де було вирішено змінити формат обговорення продовження реформи з громадських слухань на круглий стіл. Подібну практику вже вдало «обкатав» Сокирянський міський голова Равлик, який у обмеженому колі довірених осіб визначив потрібну лише йому подальшу долю 10-ти тисячного міста. Втім можливе чергове загострення протистояння.

Фото: https://www.facebook.com/decentralization.marathon