Любов до Батьківщини та незбагненна сила духу – те, що надихає наших учасників АТО берегти мир

Кожна зустріч з тими, хто побував в екстремальних, бойових обставинах, – річ цікава, пізнавальна і захоплююча. Так сталось і цього разу, під час спілкування з молодими, та вже такими, що відчули на собі всю гіркоту втрат і біль зраненого серця лихоліттями … в і й н и…

Війна… Це  страшне  слово  увірвалося і в  наше  життя, про  яке  ми, учні,   знали  лише  зі  сторінок  підручників,  уроків  історії, кінофільмів.

Кожного ранку ми прокидаємось з надією, що сьогодні все буде добре. І нарешті ми почуємо таку бажану, довгоочікувану тишу. Стане спокійно на Сході нашої держави, де виборюється право на мирне і спокійне життя. Але, на жаль, із засобів масової інформації ми чуємо про нові постріли градів, знову втрачаємо молоді життя.

4 грудня в Сокирянській першій школі відбулася тепла зустріч з нашими земляками-воїнами АТО, які захищали кордони нашої держави. Учні радо вітали відважних захисників.

З болем в очах бійці розповідали нам, що пережили за час,  проведений в зоні АТО, відповідали на численні запитання, намагаючись, у доступній формі розповісти про військові будні, про те, як боронилися і наступали, про солдатську єдність, братерство і про все те, що нас цікавило.

Ще кілька років тому ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава»,    а тепер ці рядки набули для нас нового змісту. Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – люди, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі які, в мирний час повертають поранених в АТО із «того світу», волонтери, на плечах яких тримається наша армія.

Ми вдячні вчителю предмету «Захист Вітчизни» – Вулковському Олександру Гелярійовичу за організовану зустріч. Такі заходи допомагають нам, старшокласникам,  на прикладі своїх земляків побачити, що «патріот» – це не просто слово, допомагають навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, відчути гордість за наших захисників.

Кожен українець має надію, що скоро війна скінчиться, настане мир і всі наші захисники повернуться додому, до своїх рідних – живими та здоровими. Ми дуже вдячні нашим воїнам-захисникам, Героям з великої літери! Адже не лише задля своєї сім’ї, а й заради всіх нас, українців, вони самовіддано бережуть Україну, аби у ній якнайшвидше запанував мир, настало світле і щасливе майбутнє.

                                Артем Іконен,

учень 10 класу Сокирянської  ЗОШ № 1