Медичні новини – на піку програм радіо «Сокиряни»: ексклюзивне інтерв’ю з директором КНП «Сокирянський ЦПМСД» Анастасією Заремською
IMG_3862

Саме ця галузь нині  наповнює новим змістом всі форми надання послуг пацієнтам. За останній короткий період суттєво змінилось оснащення, методика діалогу лікар-відвідувач, створено нові підрозділи, якісно новий рівень мають амбулаторії і ФАПи. Саме тому актуальним є це ексклюзивне інтервю з директором КНП «Сокирянський центр ПМСД» Анастасією Заремською.

 – Відчутно змінилась модернізація первинної ланки медицини району. То ж як працюється у 2020?

– З нового року заклад поновив договір із Національною службою здоров’я України. Фінансування за кожного пацієнта, на жаль, залишилося на рівні 2018 року, але Центр первинної медико-санітарної допомоги активно працює над тим, щоб охопити більшу кількість жителів деклараціями про обслуговування населення.

– Анастасіє Євстафіївно, яка наразі ситуація з підписанням декларацій із сімейними лікарями на Сокирянщині? Скільки людей вже обрали свого терапевта?

– На сьогодні сімейні лікарі нашого закладу підписали із пацієнтами 31592 декларації, що складає 74% від загальної кількості жителів нашого району. Така ситуація склалася тому, що у селах Ожеве, Селище та Гвіздівці немає сімейних лікарів. Сподіваємося, що ситуація покращиться, тому що наразі у нашому мед закладі проходять практику 2 лікарі-інтерни, які мають наміри залишитися на Сокирянщині та обслуговувати жителів сіл Ожеве та Селище.

– Чи є якийсь певний кінцевий термін для того, щоб укласти угоду із фахівцем первинки?

– Певного кінцевого терміну немає. Але є велике «АЛЕ»! У зв’язку з тим, що 1 квітня 2020 року запрацює державна програма «Медичних гарантій» на всіх рівнях, кожному пацієнту бажано обрати до цього часу свого сімейного лікаря і укласти з ним декларацію. Бо для того щоб потрапити на лікування у стаціонарне відділення або на консультацію вузького спеціаліста потрібно буде мати направлення від свого сімейного лікаря.

– Сокирянський ЦПМСД повністю перейшов на нову модель фінансування? Що зміниться для людей від принципу «гроші йдуть за пацієнтом»?

– Наш заклад з липня 2018 року фінансується Національною службою здоров’я України та отримує додаткову дотацію із місцевих бюджетів (районного і сільських) на оплату енергоносіїв, частково на забезпечення пільгової категорії населення ліками. Для пацієнтів первинна і невідкладна медичні допомоги є безкоштовними. Є певний перелік обстежень, який оплачує Національна служба. Зокрема, загальний аналіз крові та сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, ЕКГ.

– Наших читачів цікавить питання, чи приїде екстрена медична допомога, якщо у пацієнта немає декларації з лікарем первинки?

– Звичайно! Екстрена медична допомога виїжджає до пацієнтів не залежно від того, має хворий декларацію із сіменником, чи ні. Але вони обслуговують тільки певний перелік станів, затверджений Міністерством охорони здоров’я України. Основними є травми, отруєння, інфаркти, інсульти, пологи та інше.

– І на останок, поясніть, що таке електронна картка пацієнта і як вона працює?

– З 1 квітня 2020 року всі медичні заклади мають перейти на електронний документообіг. Кожен пацієнт буде зобов’язаний мати електронну амбулаторну карту. До речі, наші сімейні лікарі вже поступово створюють та наповнюють медичною інформацією ці картки. Цей функціонал дасть можливість лікарю у будь-якому медичному закладі, куди потрапить пацієнт, отримати інформацію про захворювання, оперативні втручання, імунопрофілактику та інше.

– Дякуємо вам, Анастасіє Євстафіївно, за інформативне інтерв’ю!

– Прошу. Читачам бажаю міцного здоров’я!

За інтерв’ю подякувала

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА