Медики Сокирянщини з протягнутою рукою випрошували у міської влади кошти, які ж самі заробили

Майже дві години посадовці Сокирянської міської ради та медики товкли воду в ступі, але реально так і не вирішили, чи надати охоронцям здоров’я  жителів Сокирянщини фінансову допомогу. Гроші для порятунку медицини навіть не шукали, а лише доводили один одному свою позицію. Адже Сокирянський міський голова на початку зустрічі з колективом медичних установ Сокирянщини зазначив:

«Ми маємо субвенцію з Державного бюджету на медичну галузь 6 914 тис.грн. На сьогоднішній день жодної гривні заборгованості у нас перед районним бюджетом немає. Ми отримали листи, про те, що додатково виділити кошти в сумі 1400 тис. грн., але ми такої можливості не маємо».

Перед тим керівництво Сокирянської ЦРЛ звернулося до міської ради з проханням виділити 1,4 мільйона гривень. Ця сума у певній мірі зменшила б фінансовий борг по зарплаті, зняла б напругу в колективах лікувальних установ, а найголовніше, – вона реально витрачена на надання медичних послуг жителям Сокирянської об’єднаної громади, підтверджена відповідними фінансовими документами, однак, як зазначив Сокирянський міський голова та його заступник:

«Відзвітуйте нам за кошти, які вже перераховані, а той звіт, який ви вже подали, ми не можемо вважати достовірним»

 

Відтак все зводиться до банального бюрократизму: звіт не такий, цифри не ті, однак за сухими цифрами  – людське здоров’я та життя. Тож лікарі намагались довести свою позицію.

 

Під час дебатів лунали різні пропозиції виходу зі складної ситуації, що склалась в медицині, завідуючий хірургічним відділенням Іван Велущак, наприклад, запропонував для збереження медичної галузі Сокирянщини об’єднатись всьому району у одну громаду.

 

Емоційно відстоював своїх колег, які вже отримали попередження про майбутнє скорочення, завідуючий дитячим соматичним відділенням Василь Чижо.

 

Ще одним аргументом головного  лікаря Сокирянської ЦРЛ Олени Мельничук були цифри надходження до міської скарбниці податку з доходів фізичних осіб – медиків. Адже колективи лікувальних установ з початку року сплатили  у бюджет Сокирян  понад 1 мільйон гривень із своїх зарплат. І ці кошти місто використовує на інші потреби і аж ніяк не на медичні.

 

Однак позиція міської ради принципова.

 

Нагадаємо, що до кінця року медикам Сокирянщини лише на зарплату бракує більше 6  мільйонів гривень, відтак працівники попереджені про скорочення.  Тож головний лікар намагається відстояти свій колектив, зберегти медичну галузь Сокирянщини і не допустити скорочення у запропонованих Департаментом охорони здоров’я області обсягах, проте міська влада пропонує інший шлях.

 

Тож зустріч вийшла безрезультатною. Медики з опущеними руками залишили залу засідань Сокирянської міської ради – не почутими залишились прохання на допомогу.

Як стало відомо журналістам радіо «СОК ФМ», наступного дня подібна зустріч знов відбулась у міській раді, проте журналістів туди вже не запрошували.