Мешканці Селища вчергове підтвердили бажання об’єднатися з Сокирянами (ВІДЕО)

15 березня у вщент заповненій актовій залі Селищанського навчально-виховного комплексу місцеві жителі у присутності заступника губернатора області Василя Гостюка, фахівців підрозділів фінансів, охорони здоров`я, освіти, регіонального розвитку Чернівецької ОДА, експертів Центру розвитку місцевого самоврядування  обговорювали пропозицію Чернівецької обласної  державної адміністрації про об’єднання з навколишніми селами.

Презентував концепцію Перспективного плану формування територій громад Сокирянського району в межах всієї території без так званих «білих плям» заступник голови Чернівецької ОДА Василь Гостюк.

Так, за словами Василя Івановича дана концепція одностайно схвалення в експертному середовищі та найоптимальніше для селищанців, на його думку, було б об’єднатись з вже створеною Вашковецькою ОТГ. Що, в свою чергу, викликало шквал критики на його адресу з боку присутніх.

Войняк Марія Євстафіївна, керівник місцевого агроформування зауважила, що чернівецькі посадовці свідомо намагаються пересварити мешканців населених пунктів, і проти волі приєднати селищанців до Вашковецької ОТГ, з якою навіть немає якісного автосполучення.

Колишній сільський голова Селища, як вихід з положення, запропонував присутнім приєднатись до села Іванівці Кельменецького району або ж Романківців, що також не найшло підтримки у селищанців.

Впродовж майже двох годин вчителі, медики, сільгосппрацівники і інші присутні  жителі Селища намагались переконати Василя Гостюка  та присутніх гостей врахувати їхні побажання приєднатись до Сокирян в процесі розроблення Перспективного плану, однак посадовці вперто стояли на своєму – дотримання методики та відсутність спільних меж.

А вже за кілька годин посадовець на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» оприлюднив: «присутні на слуханнях активісти наполегливо вимагали приєднання їх села до Сокирянської ОТГ. Їх не засмучує ні відстань до Сокирян в понад 30 км., ні відсутність спільних меж (між ними ще два села), одне з яких утрималось від приєднання до Сокирян, а громада іншого ініціювала створення власної ОТГ.
Вочевідь, дехто добровільність намагається помилково представити як вседозволеність»
.
Відтак селищанці одноголосно не погодились з концепцію Перспективного плану формування територій громад Сокирянського району в частині приєднання їх населеного пункту до Вашковецької ОТГ. За виключенням двох місцевих жителів, присутні схвалили рішення про бажання приєднатися до громади з центром у місті Сокиряни та просили сільських депутатів прийняти аналогічне рішення.

Журналістам телерадіоорганізації «Сокиряни» з 2015 року доводилось бувати на десятках громадських обговорень проблем децентралізації майже у всіх населених пунктах, за виключенням Сокирян, де, як свідчать документи, вирішувалась доля місцевих жителів виключно у кабінетах міськради. І ми не перестаємо дивуватись, як досвідчені і віримо, що розумні, посадовці Чернівецької ОДА різних рівнів, в залежності від кола слухачів озвучують потрібну їм інформацію. Складається враження, що люди, які покликані проводити реформи, проти свого бажання виконують чиюсь волю, неначе ними, як маріонетками керує невидима рука  ляльковода.

Віримо, що реформа децентралізації влади необхідна та  незворотна, і вона найближчим часом  дозволить нам розвиватися набагато динамічніше, ніж це відбувається  сьогодні. Лише от люди, які покликані її впроваджувати на Чернівеччині, на нашу думку, самі ж її   гальмують.

Подаємо повне відео зборів громадян у селі Селище, та закликаємо колег- журналістів правдиво і непредвзято висвітлити дану подію.