Місцеві пожежні команди Сокирянщини – ефективний засіб для оперативної ліквідації надзвичайних ситуацій

З початку нинішнього року на Соирянщині вже 10 разів рятівники змушені були виїхати на боротьбу з вогнем, а у 2018 році зафіксовано аж 57 випадків неконтрольованого загорання. Більшість пожеж траплялось у сільській місцевості. І тут велику допомогу штатним підрозділам надавали місцеві пожежні команди. За інформацією начальника Сокирянського райвідділу МНС  Сербичанська пожежна команда залучалась 4 рази до боротьби з вогнем, Ломачинецька – 7 разів, рятівники МПК Романківці аж 12 разів змушені були боротись з вогнем, а Селища –  5 разів. Крім того,  постійно співпрацює з колегами рятівний підрозділ Сокирянського держлісгоспу, що базується на території ст.Вашківці.

Втім, фінансування сільських рятувальних підрозділів вже тривалий час лягає тягарем на органи місцевого самоврядування,  де вони базуються. На тематичній нараді за участю сільських голів начальник райвідділу МНС Сергій Селезньов озвучив проблеми, які виявлені в ході планового інспектування пожежних команд у селах:

Голова Сокирянської РДА Петро Бескупський  пропонував керівникам органів місцевого самоврядування вжити всіх заходів для продовження функціонування місцевих пожежних команд, звернув особливу увагу очільників сіл, де немає рятівних підрозділів,  на необхідність дольової участі у забезпеченні утриманні місцевих рятівників