На базі Корманського навчально-виховного комплексу відбулося районне методичне об’єднання музичних керівників ДНЗ, НВК району

Сучасний світ – світ креативних особистостей, адже вершин у ньому досягають лише ті, хто нестандартно підходить до розв’язання будь-яких проблем.

Креативність – характерна риса творчої особистості, що дає змогу генерувати оригінальні ідеї та обирати нешаблонні шляхи розв’язання проблеми.

Ще Василь Сухомлинський стверджував, що музика пробуджує енергію мислення, навіть у найінертніших дітей. Найкращим періодом для розвитку творчої уяви є дошкільне дитинство. Для розвитку креативного мислення педагог має створити сприятливі умови, а саме – особливу  психологічну атмосферу довіри, співпраці і співтворчості.  Педагог повинен вірити у творчий потенціал кожної   дитини, у її здібності та можливості.

Умови для розвитку креативності у дошкільників можна забезпечити під час музичних занять, ось тому 21.05.2014 року на базі Корманського НВК було проведено методичне об’єднання музичних керівниківДНЗ, НВК району на тему: «Формування креативної особистості засобами музичного виховання».

Засідання відкрила методист РМК управління освіти, молоді та спорту РДА Полонка Ірина Анатоліївна, яка ознайомила з планом роботи та побажала всім плідної праці та позитивних вражень.

Під час презентації навчально-виховного комплексу,  заступник  з НВР                     Люльчак Інга Миколаївна ознайомила всіх з історією створення закладу та умовами сучасного функціонування. Було продемонстровано виставку творчих робіт працівників Корманського НВК «Сувеніри власними руками».

Згідно плану розпочався колективний перегляд підготовлених заходів за участю вихованців. Музичне заняття з дітьми старшої групи «Веселі нотки здоров’я» підготовлене і проведено музичним керівником Горбан Людмилою Вікторівною.  Людмила Вікторівна вдало підібрала музичний та дидактичний матеріал, завдяки чому заняття вийшло надзвичайно насиченим та цікавим. Кожна нота звукоряду відповідала різному виду музичної діяльності і впливу на емоційну сферу дитини. Життєрадісна співанка – привітанка, масаж «Павучок» під музичний супровід, артикуляційна та звукова гімнастика «Казка», мімічний театр, гра-інсценівка «Ранок у селі», подорож до музею музичних інструментів, виконання пісень та таночків, гра на музичних інструментах, все це в поєднанні з цілющими музичними звуками надало неабиякого оптимізму і гарного настрою не тільки дітям, а й присутнім музичним керівникам.

Виховний захід казка-інсценівка «Нові пригоди Червоної Шапочки» провели учні 2 класу під керівництвом музичного керівника Людмили Вікторівни  та вчителя початкових класів Андронік Валентина Миколаївна. Креативний сюжет всім відомої казки зробив перегляд цікавим та інтригуючим. Знайти клубочок пісень головної героїні допомагали персонажі з інших казок. Під час виступу діти змогли розкрити свої акторські, вокальні та хореографічні таланти. Вклад батьків, а саме – пошиття костюмів для юних акторів, довершив цілісність театралізованого дійства.

Психологічний тренінг, проведений психологом Базелюк Тетяною Іванівною на тему «Музичний керівник – творча особистість» допоміг розкрити творчі здібності присутніх педагогів, удосконалити логічне та просторове мислення, сформувати вміння злагоджено і ефективно працювати в творчих групах. Члени методичного об’єднання прийняли активну участь у тренінговому занятті, де мали змогу виконувати різні завдання. По закінченні кожен муз керівник отримав рекомендації щодо прийомів і методів розвитку творчих здібностей вихованців.

На засіданні круглого столу з проблеми «Формування креативної особистості засобами музичного виховання» було заслухано та обговорено доповіді на теми:

1. «Креативно-музичний розвиток дошкільнят – вимога часу». Доповідач  – Маковійчук Світлана Леонідівна, музичний керівник ДНЗ №1 «Веселка»                         м. Сокиряни, керівник методичного об’єднання музичних керівників району.

2. «Формування креативної особистості засобами музичного виховання в дошкільному закладі». Доповідач –  Заєц Аліна  Вікторівна, музичний керівник ДНЗ «Чебурашка» с.Романківці.

3. «Розвиток креативності у музичній діяльності дошкільників». Доповідач – Бахман Анастасія В’ячеславівна, музичний керівник ДНЗ «Гвоздичка» с.Гвіздівці.

За результатами методичного об’єднання розроблені рекомендації для музичних керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів.

Робота методичного об’єднання музичних керівників ДНЗ та НВК району завершилася обговоренням відвіданих заходів та обміном досвідом.

Отже,  розвиток креативних здібностей вихованців – це справа не одного дня, тижня чи місяця, а результат наполегливої і систематичної праці впродовж навчального року.

100_1084 100_1090 100_1091 100_1094 100_1096 100_1105 100_1106 100_1122 100_1123 100_1126 100_1128 100_1198 100_1199 100_1201 100_1216 100_1227 100_1237 100_1238 100_1244 nbn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 1 =