На базі Сокирянського ВПУ буде створено сучасний навчально-практичний центр професійно-технічної освіти
ВПУ

Міністерством освіти і науки України визначено 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів. До переліку потрапило і Сокирянське вище професійне училище. На базі закладу за рахунок коштів державного бюджету, у 2021 році буде створено навчально-практичний центр сучасної професійно-технічної освіти за спеціальністю «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Слюсар-ремонтник», «Водій автотранспортних засобів». За активної підтримки народних депутатів України Валерія Божика та Володимира Козака, безпосередньої участі голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка та Сокирянського міського голови Василя Козака, а також небайдужої позиції деяких представників галузі, суспільно корисну та вагому справу для розвитку Сокирянщини таки буде втілено в життя.

«Ми плануємо створити сучасний аграрний «техноцентр», який сприятиме реалізації завдань щодо удосконалення практичної підготовки учнів краю, які хочуть стати трактористами-машиністами сільськогосподарського виробництва та слюсарями з ремонту колісних транспортних засобів» – зазначає директор Сокирянського вищого професійного училища Іван Бужак.

«Спочатку буде оновлено та осучаснено матеріально-технічну базу по підготовці цих спеціальностей» – додає Іван Миколайович.

Із державного бюджету на створення навчально-практичного центру на базі Сокирянського ВПУ буде виділено більше чотирьох мільйонів гривень.

Окрім того, як зазначає Іван Бужак, працюватиме заклад профтехосвіти і над тим, аби в перспективі здійснювати перекваліфікацію майстрів виробничого навчання, адже тепер вони змушені їздити за цією послугою навіть до інших областей.

«Випускники Сокирянського вищого професійного училища повинні бути висококваліфікованими фахівцями за різними спеціальностями. На наступний рік хочемо також створити навчально-практичний центр за професіями кухаря, кондитера, бармена, працівника готельного бізнесу, тим більш, що приміщення на базі училища для реалізації планів наявні» – додає директор закладу.