На Дністрі прогнозують формування дощового паводку з підйомами рівнів води
unnamed

23-25 червня внаслідок значних та сильних дощів на річках Карпатського регіону очікується формування високого дощового паводку з підйомами рівнів води. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

Внаслідок рясних зливових дощів, які пройшли на Дністрі, сформувався незначний паводок. За рішенням засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режиму роботи Дністровського водосховища щодо пропуску дощового паводку, яке відбулося 23.06.2020, протягом другої половини доби 23 червня та упродовж 24 червня, вирішено встановити середньодобовий скид із Дністровської ГЕС витратою 1400 м3/с.

Нам вдалося поспілкуватися із директором філії «Дністровська ГЕС» В’ячеславом Климом. Він повідомив, що за прогнозами, 23-25 червня у деяких ділянках Дністра можливе підвищення рівня води на 2-2,5м над поточними відмітками.

Наразі, за словами В’ячеслава Степановича, ситуація – контрольована. Гідроелектростанція працює згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії.

Сьогодні фахівці Укргідроенерго обговорили паводкову ситуацію та узгодили скидні витрати із Дністровського водосховища під час онлайн-засідання робочої групи Міжвідомчої комісії.

Через можливу загрозливу ситуацію робочою групою Міжвідомчої комісії узгоджено відповідні дії, а саме:

  • здійснення скидних витрат із Дністровського водосховища з 13.00 год 23 червня та протягом 24 червня величиною 1400 м³/с;
  • дозволено форсування Дністровського водосховища до позначки 122,5 м БС;

Починаючи з 13 години 23 червня Дністровська ГЕС працює з повною пропускною спроможністю та максимальною наявною потужністю, – розповідає Олег Шевченко, начальник відділу гідрорежимів оперативно-диспетчерської служби Укргідроенерго. – Даний режим роботи Дністровської ГЕС дозволить мінімізувати можливі негативні наслідки, до яких може призвести паводок на Дністрі.

Крім того, при Держводагентстві працює Міжвідомчий оперативний штаб з реагування на паводкову ситуацію, який щодня оперативно по годинах здійснюватиме уточнення прогнозу розвитку паводкової ситуації та координуватиме подальші дії Держводагентства, Укргідроенерго, підрозділів ДСНС та місцевої влади.