На Дністровській ГАЕС відбулись обстеження стану гідротехнічних споруд

У червні цього року на станціях Укргідроенерго розпочалися масштабні планові обстеження. Міжвідомчі комісії інспектували стан гідротехнічних споруд електростанцій і відповідного механічного обладнання Дніпровського та Дністровського каскадів за наказом міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

До складу комісій було залучено представників Міненерговугілля, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, ПрАТ «ЛьвівОРГРЕС», ПрАТ «Укргідропроект», ТОВ «ПРОЕКТГІДРОМЕХ», фахівців освітньої та науково-дослідної сфери, а також співробітників ПрАТ «Укргідроенерго».

Дністровська ГАЕС стала заключною станцією Укргідроенерго, де відбувалась оцінка стану гідротехнічних споруд гідроелектростанцій та визначалися заходи з забезпечення надійної та безперебійної експлуатації таких об’єктів.

Варто зазначити, що попереднє обстеження Дністровської ГАЕС тривало у липні 2014 року.

У перший день візиту на ГАЕС члени комісії ознайомилися з роботами, пов’язаними з ремонтом гідротехнічних споруд та гідромеханічного обладнання за період з 2014 по 2019 роки. Особливу увагу було приділено режиму роботи і охороні, а також стану цивільного захисту на філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС».

Протягом наступних днів роботи комісії на станції відбулись обстеження гідротехнічного, механічного та електроцехів, цеху технологічної автоматики. За підсумками складено акт, у який увійшли аналітичні довідки фахівців Дністровської ГАЕС і висновки членів комісії за усі дні роботи на об’єкті.

Розглянувши висновки роботи попередньої комісії, що працювала 5 років тому, і проаналізувавши нові дані, комісія постановила, що Дністровська ГАЕС знаходиться у працездатному стані, відповідає вимогам проєкту і може надалі виконувати свої функціональні призначення у проєктних режимах.

Міжвідомча комісія також сформувала перелік рекомендацій, для більшої надійності і безпеки з урахуванням сучасних вимог експлуатації гідровузлів і досягнень світової науки і техніки.

Прес-служба ПрАТ «Укргідроенерго»