«На писанці я знову пишу радість…»: у Сокирянському ВПУ відбувся творчий конкурс великодніх композицій

 

Яєчко — розмальоване, барвисте,

Ним тішиться і старець, і дитя,

Творіння рук людських, святе і чисте,

Маленький символ нашого життя.

Творіння Божої краси у мить натхнення,

Весна… Великдень… Боже Воскресіння…

І писанка, як серця одкровення,

Як Боже й людське трепетне творіння.

Тут кожна лінія — промінчиком з небес

Окреслює хвалу і славу Богу.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

До вічності вказавши нам дорогу.

Великоднє свято – найсвятіше. Це свято пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує  перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Цього урочистого дня ми вітаємо один одного словами: «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!» Ми вшановуємо Божу благодать, освяченими в церкві пасками, крашанками і писанками.

Днями  в Сокирянському ВПУ учні всіх груп навчального закладу разом зі своїми наставниками презентували творчі святкові композиції, присвячені Великодню.  З привітальним словом на відкритті конкурсу-виставки «Великодній дивосвіт» виступив директор училища – Купчик О.П. і наголосив на тому, що сьогодні декоративно-прикладне мистецтво  сприяє вихованню в учнів поваги до культурної спадщини своєї країни, формуванню естетичних смаків, національної свідомості, високих духовних якостей.

Чудова атмосфера, гарний настрій, позитивні емоції панували на подвір’ї навчального закладу. Учні із захопленням пригадували та розповідали народні звичаї та обряди, традиції розмальовування яєць у своїй родині,  вишитого рушника та звичайно випікання паски. Переможцями конкурсу-виставки стали учні групи №13-«О» та № 43,  які найдостойніше представили свої композиції та отримали нагороди .

Викладач художньої культури Висоцька І.П.