На Сокирянщині почастішали спалахи кору
723e402db9b719c9aa4d77701d3357d25ef19207

Рівень захворюваності на кір в Сокирянському районі  обговорено на засіданні районної комісії ТЕБ та НС під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Маркевича, за участю представників районного відділу лабораторних досліджень Державних установ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та керівниками профільних служб району.

Як інформує районний відділ лабораторних досліджень Державних  установ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України, від початку року в районі зафіксовано три спалахи хвороби та  зареєстровано 60 випадків захворювання населення на кір. Найвищий рівень захворюваності зафіксовано в селах Романківці та Кормань. Як зазначають фахівці, до кола хворих потрапили як дорослі, так і діти, в тому числі і особи, які пройшли планову вакцинацію. Недостатній рівень вакцинації в районі , а це  – 80 %, що зумовлено відмовами батьків від щеплення дитини. Нині спалах зафіксовано в Сокирянському вищому професійному училищі. 10 учнів госпіталізовано до інфекційного відділення Сокирянської центральної районної лікарні та перебувають під наглядом лікарів. У зв’язку із даним фактом медиками обстежено стан здоров’я учнів учбового закладу, які безпосередньо контактували із хворими. Більше дітей із симптомами хвороби не виявлено. Загалом ситуація із захворюваністю в районі на кір контрольована.

На сьогодні важливим залишається виконання заходів планової та посиленої імунізації, знання симптомів та схеми дій на випадок виявлення факту захворювання на кір.