На Сокирянщині продожується реформа децентралізації – Романківці виявили бажання об’єднатись з Сокирянською МТГ (ВІДЕО)

Не завдяки, а всупереч волі «експертів з децентралізації» та обласних посадовців,  романківчани  визначились з подальшою долею сільської громади. У вівторок, 10 жовтня, на позачерговій сесії Романковецької сільської ради 14 депутатів з 18 присутніх у залі засідань проголосували за приєднання до Сокирянської міської територіальної громади.

Засідання проходили спокійно, по-діловому, інколи депутат Вікторія Доготар намагалась накалити емоції та скерувати розгляд єдиного і вкрай важливого для села питання в інше русло. Однак, розум взяв верх. Чи не вперше за останні роки в роботі сесії сільської ради, під час  якої розглядались варіанти об’єднання?  взяли участь голови Сокирянських  районних ради Василь Козак та державної адміністрації Петро Бескупський, яких запросив на засідання сільський голова Валерій Ваданюк. Не обійшлося і без представників обласного центру, напевне? надважливим для когось було питання продовження блокування процесу децентралізації на Сокирянщині, в чому в подальшому і переконались присутні в залі. Відтак, хоч із запізненням, але все ж таки примчав за 150 кілометрів на сільську сесію заступник голови Чернівецької  ОДА Василь Гостюк у супроводі спеціалістів з децентралізації та все того ж телеканалу ТВА.

Розпочавши позачергове засідання сесії,  Валерій Ваданюк зачитав присутнім витяги з протоколів зборів трудових колективів Романковецьких гімназії, дитячої дошкільної установи, амбулаторії та геріатричного відділення, в яких вказано, що працівники цих установ просять врахувати їх бажання дооб’єднатись до Сокирянської громади. Відтак, Валерій Васильович   попросив обранців бути мудрими та не затягувати час і зауважив, що завжди хотів, щоб Романківці були центром новоствореної об’єднаної територіальної громади, однак всі навколишні села виявили бажання дооб’єднатись до Сокирян, крім того, на останній сесії Чернівецької обласної ради було внесено зміни до перспективного плану Сокирянщини та значно розширено можливі межі Сокирянської громади. В той же час Романківці залишились білою плямою, пряма мова:

Депутати Романковецької сільської ради Любов Степаненко та Зінаїда Банар проінформували, що напередодні спілкувались з більшістю виборців їх округів і значна частина їх –  за приєднання до Сокирянської МТГ. В свою чергу Василь Гандзій згадав Сталіна та висловив пропозицію провести сільський референдум,  а Вікторія Доготар припустила знищення села після приєднання до Сокирян та зазначила, що міська влада не бажає об’єднуватись з Романківцями та іншими віддаленими населеними пунктами.

Депутат Сокирянської райради Валерій Степаненко зауважив, що все свідчить, що  деякі посадові особи Чернівецької ОДА та «Офісу реформ» свідомо затягують та блокують  процес децентралізації на Сокирянщині.

Здивувала присутніх позиція заступника губернатора Чернівеччини Василя Гостюка, який в розріз позиції голови ОДА Олександра Фіщука запевнив, що прийняті обласною радою зміни до перспективного  плану формування громад Сокирянщини не погоджені облдержадміністрацією та не будуть затверджені урядом, тому поспішати немає куди:

Голова Сокирянської районної ради Василь Козак, не підбираючи слів, відкрито звинуватив Василя Гостюка у брехні та в цинічному блокуванні розвитку реформи децентралізації:

Відтак, після тривалого обговорення 14 депутатів Романковецької сільської ради проголосували за дооб’єднання їх села до Сокирянської міської територіальної громади, двоє депутатів були проти такого рішення, ще двоє утрималось. Наразі Романковецька сільська рада направить своє рішення до Сокирян та Чернівців і проситиме Чернівецьку обласну раду включити їх населений пункт в перспективному плані до Сокирянської МТГ.