На Сокирянщині розпочався місячник добровільної здачі зброї
oruz_650x410

На виконання вимог  Національної поліції України  з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, спецзасобів, боєприпасів до них, вибухівки, профілактиці злочинів, пов’язаних із їх використанням, на території Сокирянського району з 1 по 31 жовтня нинішнього року проводиться місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів. Про це повідомили у Сокирянському відділенні поліції.

Одночасно поліцейські нагадують, що відповідно до ч.1 ст. 263 КК України – носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років, а  згідно ч.2 ст. 263 КК України – носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до п’ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

В той же час, згідно ч.3 ст. 263 КК Українизвільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої. При цьому особливу увагу акцентуємо на небезпеці та правових наслідках незаконного зберігання зброї, та боєприпасів, а громадяни, які добровільно здали в органи внутрішніх справ вогнепальну зброю, боєприпаси – мають  можливість зареєструвати її в особисте користування згідно із діючим законодавством України.

Місце прийому вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів – в Сокирянському  ВП КВП (м. Сокиряни вул. Я. Мудрого 2г) в каб. № 8 інспектора з контролю за обігом зброї  системи Якубина І.І. (0968572245)