На Сокирянщині забезпечено збереження трудових архівів
IMG_3755

Однією з основних функцій комунального підприємства «Сокирянський трудовий архів» є прийом та зберігання документації ліквідованих підприємств, що необхідні для призначення пенсій, надання довідок про стаж роботи та розмір заробітної плати громадянам.

До трудового архіву постійно звертаються  жителі Сокирянщини переважно передпенсійного та пенсійного віку для того, щоб підтвердити необхідну інформацію про роботу у фактично вже ліквідованих підприємствах.

Впродовж останніх 20-ти років на Сокирянщині більше  сотні  підприємств, з різних причин, припинили своє існування. Відтак впорядкуванням і збереженням інформації займаються спеціалісти комунальної установи.

У Сокирянському трудовому архіві вже зберігається 17 824 справи з 106 фондів. Надходження документів постійно продовжується, створюються нові фонди. Лише у 2018 році архівом видана 2431 довідка  соціально-правового характеру. Цією копіткою і потрібною роботою займаються лише 2 спеціалісти.

З метою збереження належних умов  для зберігання та використання документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб та інших архівних документів, нещодавно депутати Сокирянської районної ради затвердили нову  комплексну програму «Трудовий архів – захист соціально-правових інтересів громадян на 2019 – 2020 роки».

Відповідно до програми на наступні два роки заплановано придбання приладів для вимірювання контролю волого-температурного режиму, нових стелажів для документів, а також забезпечення  архівосховищ охоронною і пожежною сигналізаціями.

Всього у 2019 і 2020 роках з районного бюджету на потреби трудового архіву планується виділити 697 тис. грн.. В той же час 450 тис. грн. очікується власних надходжень підприємства.