Нагородили «Учителів року» у номінації «Географія»

Вчора відбулося урочисте закриття першого (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Географія».

Перед нагородженням до переможців звернулися та привітали , подякувавши за клопітку працю, голова Сокирянської районної державної адміністрації  Бескупський П.П., голова Сокирянської районної ради Козак В.В. та начальник відділу освіти, молоді та спорту, голова оргкомітету конкурсу РДА Рябко Г.І., яка зазначила, що цілеспрямованість, прагнення досягти омріяної мети, працездатність і працелюбність, уміння бачити проблеми сучасного світу, намагатися дослідити та вирішити їх – ось характерні риси фіналістів нашого свята.

«Конкурс «Учитель року» покликаний виявити учителів-новаторів, здатних випереджати час і закладати нові моделі мислення. Такі педагоги конструюють траєкторію майбутнього нашої країни, формуючи в учнів нові ціннісні орієнтири», – заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Оновлення суспільства, модернізація освіти, а особливо сучасний учень ,вимагають яскравої творчої особистості вчителя, педагогічна діяльність якого має бути міцним засобом формування і всебічного розвитку особистості кожної дитини. Які ж вони – вчителі двадцять першого століття? Які вони – кращі вчителі району? Хорошою нагодою поміркувати над цим є Всеукраїнський конкурс «Учитель року», який стартував в Україні ще в 1995 році і став щорічним конкурсом професійної майстерності педагогів з певної номінації.

Увесь тиждень  Булоусівський НВК  був свідком народження нових педагогічних технологій, інноваційних ідей та джерелом творчості, адже саме тут протягом трьох останніх днів листопада проходив І тур  Всеукраїнського  конкурсу «Учитель року – 2019»,  метою якого є виявлення і підтримка творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної майстерності, сприяння творчим педагогічним пошукам, популяризація педагогічних здобутків.

У цьому році свої професійні уміння, майстерність і творчі здобутки у номінації «Географія» представляли на розгляд  районного журі педагогічні працівники із Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – Мельничук Катерина Василівна, Вітрянського НВК – Петрюк Людмила Борисівна  та Михалківської  ЗОШ І-ІІІ ступенів  – Трач Лідія Михайлівна.

Випробування цьогорічного конкурсу («Практична робота» та «Дослідження», «Тестування з фахової майстерності») підтвердили думку про те, що замало бути обізнаним у нових ідеях, потрібно знати, де можна використати ці ідеї, уміти їх використосувати, а не лише захоплюватися. Зокрема, проведення «Методичного практикуму» продемонструвало розуміння вчителями нових ідей, теорій, показало відповідність вибраної ними теми вимогам шкільної програми і стало цікавим для журі та всіх учасників конкурсу.

Найважливішою і завершальною складовою частиною професійних випробувань є конкурсний урок з наступним його самоаналізом. Таким чином конкурсні уроки, за В.Сухомлинським, стали «дзеркалом загальної педагогічної культури вчителя, мірилом його інтелектуального багатства, показником його культури, ерудиції».

Переможцем  районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2019» визнано вчительку географії ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Василівка – Мельничук Катерину Василівну, яка представлятиме Сокирянщину на обласному етапі конкурсу. Лауреатом районного етапу конкурсу стала вчителька географії Вітрянського НВК – Петрюк Людмила Борисівна. На І етапі конкурсу не лише гідно представила свій навчальний заклад, а й стала лауреатом – виборола  ІІІ місце – вчитель  географії Михалківського НВК – Трач Лідія Михайлівна.

Цей день, безумовно, залишиться у пам’яті конкурсантів як один із найяскравіших, найхвилюючих  у житті. Попри визначені місця та кількість набраних балів усі вчителі, які змагалися за омріяне перше місце та гідно дійшли до фіналу, відчували себе переможцями, адже «Учитель  року» – найпрестижніший із освітянських конкурсів. Опинитися серед його  фіналістів – це вже здобути перемогу. Змагаючись, вчителі мали унікальну можливість усвідомити та вдосконалити свої професійні досягнення, виявити педагогічну майстерність і отримати справжнє задоволення від спілкування з колегами-однодумцями.

Участь педагогів у конкурсі стала можливістю, шансом заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість. У цілому конкурс підтвердив, що сокирянська земля багата на високопрофесійних, ерудованих, творчих учителів, а всі учасники конкурсу – тим паче лауреати і переможці — справжні лідери педагогічної громади району. Найголовніше, аби в кожного з них не згас, а ще яскравіше запалав вогонь таланту, неповторної творчої індивідуальності і майстерності, бажання бути вірними великому імені «Вчитель».

Святкову атмосферу, піднесений настрій під час урочистостей створили педагоги та учні Білоусівського НВК, очолюваного директором Гафінчук Альоною Степанівною.

Висловлюємо щиру подяку учасникам, журі та співорганізаторам  районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019», бажаємо всім творчих злетів, витримки і, найголовніше, – вдячних, старанних і талановитих учнів!

Методист РМК ВОМС РДА

Дідик І.А.