«Нагріли»! Кипить довкола – у грудні холодно в школах

Обіцяв Пан кожуха… слово було теплим,  а у школах Придністров’я  у холоді вчитися нелегко… Непросто і розв’язати гордіїв вузол проблем, які  намотали чи то спонсори, чи меценати, чи представники Новодністровської влади… А нам, педагогам і учням,  доводиться констатувати прикрі факти!

Питання опалення у Ломачинецькому та Ожівському навчальних закладах і надалі залишається відкритим. Проблема досі заважає провадити освітній процес у комфортних умовах. Люди звертаються до представників влади Сокирянського району, хоч, по-факту, ті ніякого відношення до проведених робіт не мають. Ці «подарунки», як раніше висловлювався пан Нажига, зробила селам Новодністровська міська рада.

Щоб розібратися із ситуацією, що виникла навколо шкіл та дитсадочка придністровських сіл, – вияснити, хто замовник та виконавець цих робіт, як розраховуватимуться та хто відповідатиме за якість зробленого, до Ломачинців та Ожевого завітали голова Сокирянської РДА Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак та начальник відділу освіти, молоді та спорту Галина Рябко.

На зустріч прибули представник підрядної організації, що проводила ці роботи та Ігор Нажига – депутат районної ради, а за сумісництвом ще й спеціаліст відділу енергоефективності та інвестицій Новодністровської міської ради. Останній ж із звичайної робочої зустрічі, яка мала на меті просто конкретизувати ситуацію та розібратися із нюансами, зробив чи то акцію протесту, чи якийсь мітинг, привівши із собою групку  ситуативних, так званих «однодумців», що і в питанні, що постало не дуже то і розуміється. Покричали, погаласували, а що від того стало так і не зрозуміло. Але ж пан Нажига звик перетворювати серйозні робочі моменти на показові шоу…Адже дуже вже мало обізнаний з життям, ні життєвого досвіду, ні практики… Словом, людина – ні звідки…. От і у все носа суне… Як кажуть, Пилип…

Що стосується проблем із опалювальною системою у вищезгаданих навчальних закладах, то вони дійсно є – у Ломачинцях другий та третій поверх школи – холодні, а в Ожевому – не опалюється спортивна кімната, та кабінет, що над нею. Це підтвердив і представник підрядної організації та зауважив, що вони вирішуватимуть цю проблему.

Що стосується фінансових та нормативних питань, то тут все  особливо заплутано. Спочатку у Новодністровську галасували про те, що виділяють 2 мільйони гривень на навчальні заклади придністровських сіл, тобто по 500 000 на кожне, зараз підрядник говорить, що ні про які півмільйона він не чув, а ці роботи – це спонсорська допомога.

Із пропозицією голови районної ради Василя Козака надати всю проектну та кошторисну документацію представник київської підрядної фірми погодився та пообіцяв, що протягом тижня представить документи.

Виступила і начальник відділу освіти молоді та спорту РДА Галина Рябко, яка зауважила, що саме відділ та районна рада є балансоутримувачами даних навчальних закладів, а їх у цій, не зовсім ясній, оборудці посадовці Новодністровської міської ради обминули.

То ж, як  РИБА, мовчав бідолашний Нажига… Не було чим крити… Холод і абсолютна відсутність документів переконливіші його пустомельної галасливої прострації  і тикання пальцем в небо…. Як далі розвиватимуться події та фінансування цього «піар-проекту» невідомо.