Народний аматорський оркестр народних інструментів Сокирянського РБНТД засяяв на європейській сцені

20 червня народний аматорський оркестр народних інструментів розпочав свій  артистичний політ у Польщі, разом з яким представили творчість колективи з України, Польщі, Румунії та Словаччини.

Розпочався фестиваль 20 червня програмою «Спільна вулиця», де колективи вулицями Ястров`я у театралізованій ході представляли свої фестивальні програми. Народний аматорський оркестр народних інструментів запалив серця глядачів  дзвінкою і завзятою  «сирбою» «Бессарабія рідненька» на сл. В.Гандзія, муз. М.Мафтуляка, яка прозвучала у виконанні дуету у складі Орисі Петришеної та Олесі Янчак. В подальшому, вже славнозвісна пісня стала візиткою колективу.

21 червня в м.Ястров`є відбулася буковинська ярмарка «Смаки Буковини». Всі колективи презентували страви регіональної кухні. Сокирянці частували всіх бажаючих смачними варениками з сиром та картоплею у сметані. Учасники та гості свята висловлювали щирі слова вдячності за приготовлені смаколики.

22 червня відбулося відкриття фестивалю в м.Піла, на якому оркестр презентував різноманітний репертуар: інструментальний твір «Карпатські візерунки», пісня «Сік землі» прозвучала у виконанні солістки Орисі Петришеної та дуетна пісня «Було у коморі сало» з Олесею Янчак викликала шквал овацій від глядачів, які вслухалися в кожну нотку та кожне слово. В другій половині дня, на базі відпочинку «Лєсна хата», біля озера, відбулося фольклорне дійство «Купальська ніч», в ході якого звучали українські народні пісні, розпалювали вогнища, дівчата опускали вінки на воду. Фіналом купальського свята стало мультимедійне та лазерне шоу, яке залишило неймовірні спогади у всіх присутніх глядачів.

Суботній день, 23 червня подарував не менше позитивних емоцій. Всі колективи святковою театралізованою ходою, в національних вбраннях  красувалися по вулицях м.Піла. Веселі, жартівливі пісні та гучні музики звучали у виконанні народного аматорського оркестру, солісток Олесі Янчак та Орисі Петришеної. Завершився фестивальний день виставою театру вогню «Los Fuegos» з м.Кракова.

Завершилися буковинські зустрічі нагородженням колективів пам`ятними подарунками, після чого всі мали честь виступити на сцені у фінальному концерті. Народний аматорський оркестр народних інструментів Сокирянського РБНТД, під керівництвом Дмитра Шкваруна на високому рівні представив свою творчість.

Колектив оркестрантів висловлює щиру подяку керівнику ансамблю, керівництву Сокирянської  райдержадміністрації та районної ради, начальнику відділу культури, спонсорам, адже завдяки їм  наші артисти мали змогу презентувати творчість Сокирянщини.

Сподіваємося, що в майбутньому творчий, професійний колектив ще неодноразово засяє талантами на європейській сцені.

 

Олеся Янчак,

т.в.о. директора Сокирянського РБНТД