Наші лікарі-стоматологи відчувають розвиток і оновлення

Є нові перспективні зрушення в оновленні стоматології Сокирянщини

У день свого професійного свята стоматологи Сокирянщини підбивають підсумки минулого року, який видався напрочуд продуктивним, успішним, інноваційним. КНП «Сокирянська стоматологія» гордісно заявляє про втілені ідеї, ділиться майбутніми планами. За активної підтримки і постійної опіки районної влади  стоматологічні послуги тут можна отримати на найсучаснішому рівні, а колектив, який «озброєний» і молодечим запалом, і зрілою мудрістю та досвідом, сміливо крокує назустріч перспективам та розвитку.

Щороку 9 лютого  у світі вшановують працю стоматологів. Тож напередодні, за дорученням голови районної ради Василя Козака для потреб галузі району придбали два комплекти стоматологічного устаткування. Ці установки обладнані за останнім словом техніки, як пояснює директор КНП «Сокирянська стоматологія» Людмила Макарова, там є ультразвуковий скалер для зняття зубних відкладень, потужний електромотор, сучасне LED-освітлення, комфортні крісла з анатомічною формою, які оснащені системою вибору багатофункціональних положень.

Ці нові установки допомагатимуть обслуговувати пацієнтів у селі Романківці та у райцентрі. Витратили на це обладнання близько 200 тисяч гривень – 100 тисяч направила Романковецька сільська рада зі свого бюджету, решта – соціальні кошти, які виділила для району наприкінці минулого року компанія «Укргідроенерго».

Варто зауважити, що завдяки зусиллям та підтримці районної влади та органів місцевого самоврядування, технічну базу «Сокирянської стоматології» минулого року оновили на пів мільйона гривень. Надзвичайно корисним для пацієнтів стало придбання стоматологічного рентген апарату та візіографу на які теж витратили близько 200 тисяч гривень. Ці апарати  дуже сучасні – рентгенівські знімки одразу виводяться на комп’ютерний монітор. Це дає змогу детально ознайомитися із картиною, а також зберігати знімки, які у майбутньому можуть стати у нагоді пацієнту чи стоматологу. А головне, що рентген апарат дає надзвичайно мінімальну дозу опромінення, тому таку діагностику можна проводити, навіть, для діток від трьох років.

Стоматологічна галузь на Сокирянщині дуже розвинута. Адже на базі КНП Сокирянської районної ради функціонують відділи ортопедичної, дитячої та хірургічної стоматології, а також працюють лікарі-стоматологи загального профілю, діє зубопротезна лабораторія та рентген кабінет. Окрім того, за рахунок сільських та районного бюджетів прекрасно обладнані стоматологічні кабінети працюють у селах Романківці, Селище та Шебутинці. На своє відкриття очікує аналогічний кабінет у Шишківцях – там проведено ремонтні роботи, встановлено медичну апаратуру.

Як зазначає директор установи Людмила Макарова, у 2019 році КНП «Сокирянська стоматологія» Сокирянської районної ради, в тому числі і стоматологічними кабінетами в населених пунктах, надано послуги близько 14 тисячам жителів Сокирянщини. Це і лікування, і зубопротезування, і низка профілактичних заходів, і плановий огляд дітей. Послугами зубопротезування у минулому році скористалися 176 осіб, з них 72 – це люди пільгових категорій, які отримали медичну допомогу безкоштовно, оскільки зубопротезування осіб пільгових категорій здійснюється за рахунок коштів районного бюджету. Також стоматологи Сокирянщини оглянули та пролікували 2690 дітей.