Навчання зареєстрованих безробітних
dyzayn_bez_nazvanyya_4

 

За сприяння Сокирянської районної філії Чернівецького обласного центру  зайнятості громадяни з числа  зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійне навчання:

  • професійну підготовку
  • перепідготовку
  • підвищення кваліфікації

Професійне навчання здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів.

Для організації професійного навчання  зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період такого навчання центр зайнятості здійснює відбір навчальних закладів.

З метою виявлення здібностей, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності, районною філією безробітним надаються послуги з професійної орієнтації.

Якщо зареєстрований безробітний виявляє бажання пройти професійне навчання відповідно до результатів наданих послуг з професійної орієнтації, районна філія з зареєстрованими безробітними укладає договір та видає їм направлення на професійне навчання до навчального закладу.

Безробітні зараховуються до навчального закладу на підставі направлення на професійне навчання.

Також , Сокирянська районна філія Чернівецького обласного центру  зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних на  замовлення роботодавців.

Безробітні-претенденти на роботу можуть пройти навчання безпосередньо на підприємстві за індивідуальним навчальним планом або шляхом стажування. Районною філією укладається договір з роботодавцем і безробітним щодо такого навчання.

Професійне навчання на підприємствах надає можливість підготувати професійні кадри з числа претендентів на вакансію з урахуванням вимог конкретного робочого місця.

  • Навчання, в тому числі стажування, здійснюється за індивідуальними навчальними планами та програмами з  урахуванням специфіки виробництва.
  • Виробниче навчання і практика організовуються з урахуванням особливостей виробництва.
  • Залучення наставників, досвідчених висококваліфікованих працівників, забезпечує ефективність навчання.
  • Стажування на конкретному робочому місці надає можливість претендентам на вакансію набути й удосконалити знання, практичні уміння та навички.

 

Роботодавець має право:

  • подавати районній філії замовлення на професійне навчання осіб, з числа зареєстрованих безробітних за професією, необхідною його підприємству;
  • брати участь у визначенні змісту навчання, підготовці індивідуальних навчальних планів та програм стажування;
  • проводити професійне навчання в умовах виробництва або стажування під керівництвом кваліфікованих фахівців підприємства;

 

За період професійного навчання на підприємстві претенденти на вакансії зможуть адаптуватися до трудового колективу та набути необхідних навичок для професійного виконання завдань та функцій.

Оплата навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Під час навчання громадяни з числа зареєстрованих безробітних отримують

– допомогу по безробіттю у розмірах і строки, що встановлені відповідно до законодавства України;

– компенсацію фактичних витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку за кожен день навчання (крім витрат на проїзд у міському транспорті);

– забезпечуються за потреби місцем проживання на період навчання.

У разі припинення зареєстрованим  безробітним професійного навчання без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) безробітний відшкодовує центру зайнятості, який уклав з ним договір на професійне навчання, суму витрат на професійне навчання, проїзд до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямку, проживання у період навчання.

За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до фахівців Сокирянської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості за адресою : м.Сокиряни, вул. Перемоги, 18 або телефонуйте за номером: 2-24-72.

 

 

С.Король