Нелегітимніт ломачинецькі депутати продовжують приймати рішення всупереч волі громади (ВІДЕО)

Вже традиційно, під супровід докорів та обурення місцевих мешканців та у чисельній компанії правоохоронців пройшла 33  сесія Ломачинецької сільської ради. Наскільки потрібне рішення цього органу місцевого самоврядування,  ще раз підтвердила велика кількість представників правоохоронних органів та навіть візит радника Національної поліції України. Оце рівень. Попри чисельні лайки та образи впродовж всього протистояння, якихось радикальних дій з боку однієї чи іншої сторони зафіксовано не було, однак невідома сила продовжує до вирішення свого питання наганяти до мальовничого села на березі Дністра товпи працівників поліції, морально  тиснучи на протестуючих.

Передувала пленарному засіданню сесії – робота у одній  з постійній комісій, соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету та фінансів,  під час якої  розглянули три питання, що планувались для розгляду сесії. Інша комісія, як уже згодом повідомила сільський голова Наталія Петрик, збиралась  за день до сесії, ймовірно, щоб без галасу обговорити потрібні питання.

До депутатів сільської ради звернувся голова сільської виборчої комісії Петро Смірнов і ще раз нагадав, що 6 шість депутатів Ломачинецької сільської ради відкликані за народною ініціативою, тож не мають права брати участь у роботі сесії. Втім,  у голови села та обранців були свої аргументи.

Після перерви нелегітимна, на нашу думку, сесія приступила до розгляду питань порядку денного, серед яких – схвалення проекту рішення «Про добровільне ПРИЄДНАННЯ до об’єднаної територіальної громади Новодністровської міської ради».  Одноголосно 10 ломачинецьких сільських обранців ухвалили дане рішення  та інші 11 порядку денного. Серед останніх – виділення коштів з сільського бюджету на вибори шести депутатів, що відбудуться вже в жовтні нинішнього року.

Відтак, скоріше за все, громада звертатиметься до суду, оскаржуючи дії депутатів, які попри позбавлення повноважень голосували за доленосне для Ломачинців рішення. Чи мали законні підстави брати участь у сесії видворені депутати,  – визначить Феміда, а от морального права  в них точно не було, адже депутата наділяє повноваженнями громада для вирішення конкретних питань, тож після відкликання немає  і повноважень. І совісті… Довіру не виправдали і продовжують топтати гідність… Прикро…