Новодністровська громада – нашим захисникам

Новодністровці вже неодноразово демонстрували велику й щиросердну допомогу нашим захисникам, хто перебуває на сході держави й боронить українські рубежі, аби ми могли у мирі й спокої стрічати кожен новий світанок. Віднедавна до справи милосердя й доброчинності для воїнів у зоні АТО долучилася міська громадська організація «Народна сила», що зареєстрована в Управлінні юстиції 11 листопада 2014 року під головуванням Миколи Івановича Данилюка.

image (1)

Про це – в інтерв’ю з представником ГО Тетяною Петрівною Данилюк.

– Яка ж мета вашої діяльності?

– Наша громадська організація діє на принципах добровільності, самоврядності, рівності перед законом, відсутності майнового інтересу своїх членів, прозорості, відкритості та публічності. Основною метою є здійснення та захист прав і свобод громади, сприяння розбудові в Україні чесного суспільства, справедливого порядку і сильної суверенної демократичної держави.

Враховуючи те, що відбувається на сході України, наша організація розширила поле своєї діяльності, направивши її на захист та допомогу нашим землякам, які зараз в АТО та проходять навчання на полігонах, співпрацюючи з громадою міста. Діяльність є благодійною. За нашим списком – більше 30-ти осіб, які вже в АТО і які ось-ось туди потраплять, навіть з усіма ще не налагоджений зв’язок, але ми працюємо в цьому напрямку.

Наша організаційна робота – це допомога безпосередньо збором коштів, продуктів, речей, пошук спонсорів для закупівлі різних речей, а також через залучення громади для допомоги у різних напрямках. Також піднімаємо патріотичний дух городян та збільшуємо кількість патріотично налаштованого населення, адже і в нашому місті вистачає таких, хто негативно ставиться до нинішньої ситуації. Тож проводяться роз’яснювальні бесіди, демонструємо приклад, як добре допомагати, – і тоді долучаються й ті, хто ще вчора був проти.

– То як усе починалось?

– Ще у грудні 2014 року представник нашої організації Надія Федорівна Тугарова розпочала збір допомоги, адже не зі слів, а на власному досвіді відчула, що таке – син в АТО, і вже наприкінці січня 2015 року ми всі взяли приклад, зрозумівши, що допомога хлопцям вкрай необхідна, і приєднались до цієї важливої справи, почали плести сітки, збирати продукти та речі, залучаючи населення, яке хоче доторкнутись своїми руками до того, що може врятувати наших хлопців.

– Як саме ви здійснюєте збір коштів?

– У скриньки, які розташовані в касі КП «Новодністровський житловик» та аптеці в буд. 15 «д». А також щочетверга та щосуботи голова ГО «Народна сила» М. І. Данилюк з дозволу міської ради разом із помічниками проводить збір коштів, продуктів, речей, принесених громадою, поблизу магазину «Фенікс». Підрахунок коштів ведеться тільки у присутності незалежних представників громади (спостерігають просто пересічні городяни), а також ведеться відеофіксація.

На сьогодні у скриньки зібрано 19 376 грн, також 1 500 грн було передано трьома людьми по 500 грн, які захотіли залишитись невідомими. Всього разом – 20 876 грн.

Витрати на 12.03.2015 року становлять 17 319 грн – це із зібраних в скриньки. Завдяки цьому вдалося придбати найнеобхідніше: найбільше – форму, берци, футболки захисного кольору, засоби гігієни, рюкзаки, спальники, чай, каву, деякі продукти харчування, підтримували хлопців і матеріально. Усе, що приносилось небайдужими людьми, ми передавали безпосередньо нашим новодністровцям, з розрахунком, що вони ділитимуться із побратимами. Таким чином уже передали 8 передач – зокрема 6 «Новою поштою». А також допомогли хлопцям, що перебували у відпустці.

– А чи відгукуються на добру справу меценати?

– Так, наразі 3 800 грн на прохання Віталія Загороднюка на потреби для солдат перерахував Ігор Вікторович Філіпець. 16 000 грн було витрачено спонсорами на закупівлю бронежилетів.

– Завдяки соціальній мережі «Однокласники» усі охочі мають можливість щоразу переглядати ваші детальні звіти як про рух коштів, так і про зустрічі з земляками та конкретні справи. То чим зайняті активісти ГО та небайдужі новодністровці зараз?

– Ми зініціювали плетіння маскувальних костюмів «Кікімори». Наразі до 20 березня терміново треба завершити 4. Дуже багато роботи, тому прохання до всіх, хто має можливість прийти і допомогти, – знайдіть час, робота неважка, всі дуже легко опановують техніку, але цей труд надто кропіткий, тому забирає багато часу. Працюємо ми щодня з 14.00 до 19.00 у 203 кабінеті ЗОШ ІІ–ІІІ ст., крім суботи та неділі. Приєднуйтесь до нас у будь-який зручний для вас час!

– З теленовин ми бачили, як об’єднуються господині України, аби готувати смаколики для наших захисників, знаю, що цю ідею підтримали й ви.

– Дійсно, у нас виникла думка організувати продовольчу сотню. Вирішили смажити пиріжки. Чому саме смажені? Тому що довше стоять, тісто смачне і через 4 дні. Та й хлопці більше люблять смажені. Робимо їх із квашеною капустою, горохом, картоплею. Продукти приносить громада, наразі маємо 11 кг гороху, картоплі з півтора мішка, млин передав мішок борошна, і ще готові її нам надати.

Відповідальна за приготування пиріжків Ольга Василишина, яка організовує процес роботи і дівчат. Кожна з жінок з нашої продовольчої сотні готує пиріжки вдома, а кур’єрська сотня, яку ми організували, – це наша молодь – приносять їм продукти, забирають приготовлені пиріжки.

Нам дуже не вистачає рук, адже готуємо пиріжки завжди вдень, та ще й по 4–5 порцій, щоб до 19.00 передати на «Нову пошту». Тому запрошуємо всіх домогосподарок, безробітніх – приєднуйтесь до нас!

Також дівчата продовольчої сотні виготовляють сухарики – теж кожна у себе вдома. Запропонувала ідею Світлана Анатоліївна Лотоцька, як готує і сухарики, і смачне сало, яке нам приносять. До цієї справи приєднались люди, які мають деякі вади у здоров’ї, але дуже хочуть допомогти, адже ця робота їм якраз під силу: це Марія Василівна Іванова, яка ще й мішковину нам на нитки розпускає, і Тетяна Демеровська.

Ми взагалі дуже раді, що громада відгукується, і важливо, що залучаємо людей, які самі потребують допомоги, адже їм це – як розрада, коли в них зайняті руки, немає часу думати про свої проблеми. От Ганна Федорівна Шунаєва, яка теж має певні фізичні вади, першою гроші хлопцям передала та ще й мочалки плете. І всі раді з того, що вони комусь можуть принести добро!

Нам зносять багато варення, тож з’явилася ідея робити з нього рахат-лукум. Смачно і зручно! Спробуємо.

– Що ще плануєте запровадити?

– Продовольча сотня запропонувала сушити овочі на борщ. Днями розпочнемо приготування – хто має бажання долучитись, будемо тільки раді. Ініціатор і відповідальна – Тетяна Мардар.

Крім того, хочемо спробувати зробити евакуаційний ремінь – поки що шукаємо все, що для цього необхідно, матеріал майже знайдений, а найголовніше – професійні потужні швейні машинки, щоб зшити автомобільний ремінь. Вишукуємо, працюємо в цьому напрямку.

Також жінки плетуть вовняні шкарпетки, квасять капусту, діти малюють малюнки, пишуть листи, плетуть браслети та різні цікавинки для наших захисників. Хтось допомагає руками, хтось регулярно в скриньку кладе гроші. Дуже багато людей задіяних, пенсіонерів зокрема. Дуже всім вдячні!

– Ви маєте на увазі новодністровців?

– Не лише. Ми співпрацюємо з Італією, Португалією – наші новодністровські заробітчанки вже передавали деякі важливі речі – ампули з кровозупинними препаратами, джгути, футболки, светри. Багато чого вже знову зібрали – дуже допомагають, що­дня відповідають, що знайшли, що дістали – це так зворушливо! Дівчатам дуже велике дякуємо!

– Користуючись нагодою, повідомте, можливо, у наших хлопців є нагальні потреби у чомусь?

– Потрібно все, але найбільше тактичних засобів: «натівський» джгут CAT, ізраїльський бандаж, голка від пневмотораксу (бо ж 30 % бійців помирають саме від цього!), тактичні окуляри із замінним склом або тактичні окуляри «Лисички».

– І ваші побажання насамкінець.

– Підбиваючи підсумок, хочу сказати, що в Новодністровську є дуже багато людей, які доклали чимало зусиль і роблять багато добрих справ. На своїй сторінці в соцмережі я щоразу намагаюсь назвати кожного поіменно, як віддячила кожному і в інтерв’ю в ефірі новодністровського радіо. Доземний вам уклін!

Наголошую, що і надалі потрібна максимальна активність населення. Ми віримо, що чим більше людей долучиться до цієї важливої справи, тим більше добра посіється у наших серцях – а там, де добро, – немає місця війні!

  1. P. S. Станом на 17 березня зібрано 25 911 грн, витрати на 17 березня – 22 665 грн.

За  розмову  подякувала  Інна  ГОНЧАР

image (2)

  1. микола коментує:

    данилюк аферист!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 2 =