Новопризначений губернатор Чернівеччини особисто аналізував ситуацію довкола реформи децентралізації в Сокирянському районі

2 грудня голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук поїхав особисто з’ясовувати ситуацію довкола реформи децентралізації у Сокирянському районі, де є три створені об’єднані громади: Сокирянська, Вашковецька та Новодністровська. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Жителі решти сіл Сокирянського району не змогли об’єднатися в ОТГ, а їхні населені пункти стали  білими плямами на карті децентралізації Чернівецької області. Адже попри бажання сельчан, Сокирянський міський голова Василь Равлик, заручившись підтримкою колишніх нардепів і високопосадовців будинку з левами, на нашу думку, всіляко перешкоджав завершенню процесу об’єднання. Він вважав, що може особисто вирішувати, де пролягатимуть майбутні кордони громад.

Аби дізнатися настрій та бажання місцевих мешканців, голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук поїхав до них особисто.

«Найперше, що ми маємо зробити,  – це почути людей», – звернувся він до громади села Грубна, куди вже більше 10 років не приїжджали голови ОДА. «Уже п’ятий рік триває складний процес децентралізації. У ньому вирішальним є два компоненти: закон і справедливість. Саме ними ми повинні керуватися, коли говоримо про об’єднання громад».

Також голова ОДА побував у селах Братанівка, Селище, Романківці та Сербичани. Як вдалося з’ясувати під час зустрічей, громади цих сіл наполягають на внесенні змін до перспективного плану і дооб’єднані з Сокирянською ОТГ.

Поспілкувався Сергій Осачук також з представниками громад Ломачинців та Вашківців. Завершився робочий візит голови ОДА на Сокирянщину зустріччю з головами усіх сіл району, які не охоплені перспективним планом формування територій громад Чернівецької області. Голова ОДА запевнив, що зрозумів настрої людей. Пообіцяв: тримати ситуацію під контролем і вже за декілька тижнів приїхати у Сокирянський район знову.

Чи спілкувався Сергій Осадчук з головою Сокирянської ОТГ,  прес-служба ОДА не повідомляє, скоріш за все, –  ні. Воно і не дивно, навіщо посадовцям нової хвилі поплюжитись зустрічами з міським головою, тобто Василем Равликом, що підозрюється у злочинній діяльності.