Обережно ЛУГ!
увага

Шановні, Батьки! Діти – це саме прекрасне, що є в нашому житті, і їхня безпека це наше основне завдання. Ми оберігаємо їх і вчимо правилам поведінки на дорозі, в громадських місцях, правил поводження з вогнем, але забуваємо про не менш страшнішу небезпеку, яка притаїлася в наших будинках. Небезпека носить назву «Миючий засіб».

За останні 2 роки збільшилася частоти отруєння дітей миючими засобами. Симптоми цих отруєнь різні: починаючи від легкого першіння в очах та горлі закінчуючи і летальними випадками. Але сьогодні хочу наголосити на особливому миючому засобі, званому в народі «Крот». В склад цієї групи засобів входить – ЛУГ. Хімічне середовище, яке з легкістю розчиняє всі органічні структури. Для діток воно становить особливу загрозу, адже засіб має приємний запах і цікавий колір. Але наслідки «гри» із цим засобом важко навіть уявити.

Лужне середовище миючого засобу при потраплянні на зовнішні шкірні покриви викликає поверхневий хімічний опік, набряк і якщо вчасно не змити великою кількістю проточної води, то опік буде поширюватися і далі. При потраплянні розчину в порожнину рота, стравохід і шлунок наслідки набагато страшніші. ЛУГ швидко проникає в середину і викликає незворотні зміни: руйнується ротова порожнина, стравохід та шлунок. Виникає сильний набряк, страшенний біль, слинотеча з явищами кровотечі. В місцях складок стравоходу та шлунку утворюються ділянки відмирання тканини. Лікування таких опіків важки тривалий процес і не завжди дає позитивні результати, що призводить до інвалідизації дитини.

Наполегливо закликаємо всіх батьків, дідусів та бабусь, Будьте обережні та уважні! Дотримуйтеся привал поводження із миючими засобами, зберігайте їх в недоступних для дітей місцях! Якщо так склалося що дитина взяла миючий та вилила або випила його, необхідно негайно викликати «Швидку медичну допомогу», промити великою кількістю проточної води та негайно звернутися в лікарню.

Бережіть своїх дітей та будьте уважні!

Адміністрація Сокирянського ЦПМСД