Обговорено перспективний план добровільного об’єднання територіальних громад Сокирянського району

Відповідно до рішення 31 – ї сесії Чернівецької обласної ради від 18.06.2015 щодо схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернівецької області та враховуючи стислі терміни його виконання,  в залі районної ради  проведено відкрите розширене засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району, в якому взяли участь міський та сільські голови, керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, установ, організацій, підприємств, депутати районної та обласної рад, представники громадських організацій та жителі району.

Пропонований обласною радою проект не був позитивно оцінений учасниками обговорення. Для надання роз’яснень з цього питання на засідання робочої групи  запросили експертів Регіонального офісу реформ у Чернівецькій області, які були розробниками проекту. Слово  дали експерту – Ользі Дмитрівні Чепіль.

Фахівці, роз’яснили присутнім критерії та вимоги Методики формування спроможних громад, відповідно до яких було розроблено саме такий план поділу району. Однак, у керівників територіальних громад виникла низка питань стосовно подальшого функціонування громад,  їх фінансового, технічного та кадрового забезпечення. Слово взяв Вашковецький сільський голова В.В.Романенко.

Придністровські села – основний предмет розмов. Своє бачення ситуації подав голова Сокирянської районної ради В.В.Козак.

Не стримувала негативу депутат райради Любов Тихонівна Бушовська.

Позицію ожевчан озвучила сільський голова Ожевого Раїса Миколаївна Шевчук.

А ось така думка прозвучала у виступі депутата Анатолія Івановича Гаджули: центр має бути в Романківцях.

Депутат Чернівецької обласної ради Петро Олександрович Ширінга – не знайомий з таким рішення ради обласного рівня, поспішати не радить.

Хто і як ділить Сокирянщину, кому ми маємо довіряти ? Як будемо жити? Слово взяв директор Романковецької гімназії Валерій Михайлович Степаненко, який висловився за єдину громаду Сокирянщини.

Також, сільських голів цікавило питання ролі та повноважень старости в територіальній громаді. Дати вичерпні відповіді на ці та деякі інші питання фахівці офісу реформ не змогли , оскільки немає їх чіткого регулювання в чинному законодавстві України.

Зазначене рішення обласної ради додатково обговорюється на сесіях місцевих рад району. Нагадаємо, що рішення місцевим радам необхідно  було прийняти в термін до 6 липня 2015 року.  А запитань все більше, проблему беруться вирішувати ТІ, у кого немає жодного досвіду бути лідером, керівником. Все більше осіб просяться на трон, поцарювати у новій громаді….а веде до трону …на жаль, тільки бажання взяти владу!

 1. Марія коментує:

  А чому нічого не сказано про рішення сесіі Романковецькоі с/Ради що до даного питання? Чи рішення громади села немає значення ? Чому депутат від громади села не доніс правдиве рішення односельчан,а захищає чиісь власні інтереси?

 2. Читач коментує:

  Порада працівникам ! Рекомендую послухати передачі Новодністровського міського радіо.

  • Новодністровськ коментує:

   Не сміши курей. Яке блін радіо у Новодністровську? Слухати протівно. Залойозили всі Владові труди. Аматори блін.

 3. романівці коментує:

  Ширінка “не знайомий з таким рішенням ради обласного рівня” – хоч би вже не позорився, алкаш,все всістися не годен, вже піпец у голові зашкалює, все до влади дорватися- аж чухаєтся. А дзуски!!

 4. романківці 2 коментує:

  Непотягне наше село громаду. Я розумію властолюбді бажання деяких обдуренеих або необізнаних односельців. Але.. Через максимум рік така утопічна ідея потопить сама себе.

 5. Спостерігаю коментує:

  Цікава дескусія бачу перекинулась з БукІнфо на БузІнфо. Ага почали криси деребанити земельку. Равлик собі вусами трищіть, Цап у свою сторону тягне, а під шумок Новодністровськ собі добрий клаптик відтяпає. От бовдури. Деребан району вигідний лише Новодністровську. Так що перед лицем спільного ворого обєднуйсямо Кіструги і Козаки, Марівцанки і Степаненки, Нажиги і Бушовські. Всі ж в райраду хочуть депутатами на осінь попасти? А от роздєрєбанити і не буде куди йти…

 6. VSP коментує:

  А той кугут Нажига чого привалив на обговорення реформи. Хай в селі у себе обговорює, а у загальненні пропозиції подадуть обранці села. Сепаратист хренов, за російські гроші розвалює сокирянщину

 7. E.Ness коментує:

  Утворення громад стало великим каменем на дорозі розвитку. Керівники держави хочуть провести реформу а керівники місцевого рівня навпаки. Це виглядає якось незрозуміло!? Формування трьох громад на Сокирянщині об`єктивно підходить під закон та є більш зручним та комфортним для населення. Але не всі це розуміють, тому що інформацію кожен трактує по своєму. Методика та закон не все пояснюють та несуть в собі тільки загальні відомості. Тож хотілося щоб ВР прийняла всі поправки і зміни, тоді місця бріхням не буде, а люди зможуть визначитися на основі реальних речей. Суть в тому, що це все поки що добровільно, а європейський досвід показав, що добровільно утворити громади важко. Тож скоріш за все і в нас так буде – посваримось посваримось, а у верхах вирішать все і без нас.

  • PRAVDA коментує:

   Більш зручним і комфортним? Для кого? Для Равлика який хоче за рахунок прилеглих сіл знов залишитись у корита і роздавати, а точніше продавати землю, для Новодністровська, який взагалі земель не має а після реформи ще й без грошей залишеться, а величезний апарат потрібно утримувати. А для пересічних громадян чим меньше буде чиновників тим легше. От і навіщо дробити все на три громади. Взагалі приєднати Новодністровськ до Сокирянської, як раніше було.

  • Дід коментує:

   Три купі службовців!!! та хто ж їх прокормить? Та вонитак замордують різного роду довідками народ, щоб показати що вони щось ро[censored]ть та значать для суспільства, що мало не покажеться. Де ж тут комфорт для населення? Комфорт буде тоді коли будуть повноваження в голови (і фінансування теж – для незалежності) і всі довідки які потрібно населення отримає в селі, безвиїздно. Сучасні технології це дозволяють. І вибори голови (щоб не жиривув) проводити при 10-15% (може і більше як громада в селі запише в статут) бажаючих змінити голову. І ніякого дозволу ні в районі, а ні в Києві не питають. Оце є реформа по делегуванню повноважень тер.громадам. А для ярих об’єднувальщиків пропоную об’єднати свою сім’ю з сусіднього (навіть заможньою) – не сподобається думаю.

 8. козак-мудак коментує:

  Думаю що все залишиться як є!=)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

51 + = 61