Обговорено результати державного фінансового аудиту

Сьогодні, 17 лютого, на нараді при голові райдержадміністрації Ірині Антонюк, голові районної ради Василю Козаку обговорено стан виконання Плану заходів з підвищення ефективності  планування  та виконання місцевих бюджетів  за результатами  державного фінансового аудиту, що проводився  в районі у 2019 році. Участь в нараді взяв заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олексій Бойко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, головні розпорядники бюджетних коштів, голови та бухгалтери  місцевих рад. Пише сайт Сокирянської РДА.

Як зазначила начальниця фінансового управління райдержадміністрації аудитом, що охоплював питання виконання місцевих бюджетів  та фінансову діяльність відділу освіти  РДА і КНП «Сокирянська районна лікарня»  встановлено невикористані можливості наповнення бюджету, а також випадки недотримання фінансово – бюджетної дисципліни.  Нині вже розроблено план заходів з усунення зауважень, частину зауважень виправлено. Серед зауважень щодо втрачених можливостей додаткових надходжень до місцевих бюджетів означено сферу туристичного збору, земельного податку, податку на нерухомість, незавершену оптимізацію мережі освітніх закладів району, а також відсутність взаємодії з Сокирянською та Новодністровської ОТГ. Так, в результаті відмови від співпраці ОТГ, районний   бюджет недоотримав, згідно аудиту, 16,8 мільйонів гривень міжбюджетних трансфертів  за надання мешканцям  даних громад  послуг установами, що фінансуються з районного бюджету.

Разом з тим, як зауважили керівники районної влади, є ряд недоліків, що виникли через недопрацювання окремих керівників закладів, їх бухгалтерів, а також голів місцевих рад, через недостатню аналітику та прогнозування діяльності. Було заслухано виконання плану з усунення зауважень аудиту по відділу освіти райдержадміністрації та районному закладу охорони здоров’я.

На завершення, голова райдержадміністрації Ірина Антонюк та голова районної ради Василь Козак наголосили присутнім на виконанні обов’язків в правовому полі  та безумовному виконанні фінансово – бюджетної дисципліни. Сільським головам необхідно посилити роботу щодо інвентаризації землі на  території їх населених пунктів, аналізу її використання, а також  розглянути додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів.