Обговорено важливі питання в умовах поширення інфекції, спричиненої COVID-19

Голова районної ради Василь Козак взяв участь у засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась при голові районної державної адміністрації Ірині Антонюк, за участю керівників профільних служб та відомств району. Серед основних  питань – ситуація із захворюваністю на території району; стан хворих із підтвердженим коронавірусом; заходи, яких вживається для запобігання масовому поширенню інфекції; стан забезпечення та специфіку роботи лікувальних закладів; алгоритм організації поховання осіб, померлих від інфекції, спричиненої COVID-19. Пише сайт Сокирянської районної ради.

Першочергово голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк висловила співчуття родині жительки села Ломачинці з підтвердженим COVID-19, яка померла вчора. Жінка перебувала у реанімаційному відділенні, її стан був важкий.
Директор районної лікарні Олександр Андрійчук зазначає, що пневмонія, яка спричиняється COVID-19, розвивається дуже швидко і непрогнозовано. Відтак, наразі всі громадяни, які мають бронхіт з ознаками пневмонії, є потенційними хворими на коронавірус, тому ці люди мають дотримувати чітких правил аби зберегти своє здоров’я, а також вберегти від можливого інфікування своїх близьких, рідних, односельчан. В першу чергу таким людям необхідно повідомити сімейного лікаря та поінформувати про наявні симптоми. Отримавши відповідне лікування – чітко його дотримуватись. І найголовніше – повна самоізоляція. Протягом трьох днів ці люди будуть під наглядом сімейного лікаря, у разі погіршення стану – підлягатимуть госпіталізації. Громадянам, які мають задишку та ускладнене дихання, рекомендовано невідкладно телефонувати на 103.

Наразі районна влада в посиленому режимі працює над забезпеченням персоналу лікарні засобами особистого захисту, а також придбанням ліків та вкрай необхідного обладнання. Як зазначив голова районної ради Василь Козак, в першу чергу необхідно забезпечити запас захисних костюмів для медичного персоналу, ліків, а також по максимуму залучити обладнання для надання невідкладної кисневої терапії. За дорученням Василя Васильовича найближчим часом для потреб районної лікарні буде придбано 3 кисневих концентратори, до яких хворих можна буде підключати цілодобово. За словами медиків ці апарати є надзвичайно важливими у випадку ускладнень дихальної системи.

Окрім того, в ході засідання комісії було обговорено питання інформування громадян, які повернулись з-за кордону, про необхідність дотримання вимог карантину та умов самоізоляції. За рішенням комісії в населених пунктах району працюватимуть мобільні робочі групи, які вручатимуть таким людям інформаційні повідомлення щодо норм та вимог карантину. За словами начальника районного відділу поліції Романа Бандуряка, громадяни, які порушують умови карантину, будуть притягатись до відповідальності. Наразі, вже є прецедент – житель одного із населених пунктів району, який нещодавно прибув на батьківщину, був поінформований про необхідність дотримання умов карантину та самоізоляції, знехтував правилами. Працівниками поліції на нього складено протокол. Його буде притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф в розмірі від 17 000 до 34 000 тисяч гривень, в залежності від рішення суду.

Голова районної ради Василь Козак та голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк вкотре закликають жителів району серйозно поставитись до ситуації, що склалась, бути свідомими, чітко дотримуватись норм карантину, поважати своїх близьких, рідних, односельчан, і в першу чергу – лікарів.