Обласні депутати виявили до сокирянців неабияку прихильність
6b9dcab77b84d8f8f7d7b0c48e4fb1b3

Із 48 присутніх депутатів на 23-ій сесії Чернівецької обласної ради VII скликання, яка відбулася у вівторок, 41 проголосував за внесення змін до проекту Перспективного плану формування територій громад, у т.ч. по Сокирянському району.

Як і вимагали учасники районних громадських слухань 14 червня у Сокирянах, у яких найактивнішу участь взяла депутат облради Лілія Бортич, депутати проголосували за приєднання до Сокирянської ОТГ всіх 14 сіл, які до цього на карті реформи залишалися «білими плямами». Тепер – слово за Кабінетом Міністрів, який, сподіваємось, схвалить усі ці зміни. Поки що на сесії не йшлося про Василівську ОТГ. Належить ще оформити відповідні документи. Але керівництво ради пообіцяло й далі вносити зміни до Перспективного плану, зокрема й щодо Василівської ОТГ.

Чому треба було поспішити із розширенням Сокирянської? Бо в столиці вже почали формувати Державний бюджет на 2019 рік. Тож, сподіваємось, Сокирянська ОТГ в оновленому складі може вийти на прямі міжбюд­жетні відносини.

Отже, 7 депутатів облради були таки проти внесення змін. Серед цих семи – заступник облдерж­адміністрації В.І.Гостюк, який у нашому районі вже майже «рідний». Сокирянці пам`ятають, як присутні у залі на зборах громадян у районному будинку культури  27 квітня  «затупали» появу на сцені Гостюка, і він не зміг виголосити промову на підтримку міського голови Равлика та традиційно «потовкти» про методику створення громад. Пам`ятають його і ломачинчани, які 5 липня перед сесією сільської ради зустрічали високого гостя вигуками «ганьба». Казусним був момент для Василя Івановича і під час сесії у Чернівцях. Народний депутат Рибак, досить емоційно, висловив пропозицію звільнити Гостюка з посади як такого, що не відповідає займаній посаді. На це зал відреагував адекватно, дружніми оплесками. Після такого, мабуть, треба йти «світ за очі». Звичайно, якщо в душі ще є хоч трошки совісті та гідності.

Мало того, своє невдоволення позицією заступника, який, перебуваючи в Ломачинцях, назвав сельчан «бидлом», вже в коридорі висловили ломачинецькі люди, які теж були в залі під час роботи сесії.

Про свої наміри йти до кінця, вимагати скасування рішення дворічної давності про об`єднання із Новодністровськом і ввійти до складу Василівської ОТГ ломачинчани розповіли телеканалам ТВА та «Чернівецький промінь». Окрім того, вони поспілкувалися із керівниками області та багатьма депутатами.

У черговий раз на сесії обласної ради побували й 14 сільських голів, села яких називали «білими плямами». Відверто кажучи, команда сільських голів Сокирянщини таки подивувала знову всіх причетних до реформи децентралізації в області. Обрані більшістю голосів своїх сельчан, вони гідно відстоюють інтереси сіл.

Були на сесії й противники таких змін: із Сокирянської міської ради, одна активістка з Романківців та, здається, двоє із Ломачинців. Побачимо, як їм допомагатиме Бурбак на цей раз. Бо, як розповідали, народний депутат по скайпу досить часто інструктує ломачинецьких «реформаторів». Окрім того, в усіх селах, із якими місто об`єднувалося, м`яко кажучи, говорили багато неправди. Про те, що лікарня діятиме не в Сокирянах, а в Новодністровську; про податки на землю та ін. Як би там не було, брехня, недомовки, перекручення фактів – це таки підло. До речі, Бурбака на сесії не було. Саме в цей день по одному із столичних телеканалів показали, хто «кришує» вивезення лісодеревини з Чернівецької області. Здогадайтесь, хто?

Рішення сесії засвідчило, що всі кроки, а їх було немало за два останні роки, які здійснили члени районної робочої групи та сільські голови, були не марними. Такої ж стійкості і цілеспрямованості учасники поїздки до столиці Буковини побажали ломачинецьким людям. Більш ніж дивно було чути, скільки побрехеньок розпускали бурбаківські активісти по селу. А головну – на громадських слуханнях у 2016 році, коли сельчанам запропонували такий вибір: йдемо до громади – із центром у Грубній, чи до Хотина, чи до Новодністровська? Підсумок був очевидний. Заведені в оману ломачинчани обрали Новодністровськ.

У ці дні спостерігається певний тиск з боку новодністовських містян та декількох сільських прихильників Новодністровської ОТГ. Кажуть, декому із жителів села, які працюють у місті, запропонували… звільнитись з роботи. Продавців продукції зі своїх городів на Новодністровському ринку «пресувала» податкова. Цим самим відштовхують раніше такі бажані села. Кричущий випадок стався у суботу на ринку за участю старшого Нажиги, який кулішівській жінці «зауважив», чого це вона торгує тут. Очевидно, цей чоловік до цих пір не відчув і не зрозумів, наскільки реальність сьогодення змінилася. Як розповідають, ожівська селянка, яка почула цей безсовісний «наїзд», так «пояснила» чоловіку, що той не знав, куди йому з ринку подітися.

Із часом усе стає на свої місця. Щодо ломачинецьких людей, то їм і ожівські, і василівські, і сокирянські краяни бажають сили, стійкості та єдності у досягненні своєї мети. Бажання у всіх нас одне: зробити так, щоб людям жилося краще і комфортніше. Щоб, як сказав на сесії облради голова ОДА Фищук О.Г., об`єднані громади були економічно спроможними.

Валентина Гафінчук.