Облдержадміністрація закликає Кельменеччину до утворення громад

Заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк провів виїзну нараду з селищним та сільськими головами Кельменецького району щодо активізації процесу формування об’єднаних територіальних громад. Про це повідомляє Чернівецька ОДА.

Участь у нараді взяли також голова Кельменецької райдержадміністрації Віталій Швець, заступник голови районної ради Анатолій Горобець, керівники установ, організацій району, представники районних засобів масової інформації, члени громадської ради при райдержадміністрації.

У своєму виступі Василь Гостюк відзначив, що в Україні активно впроваджується низка реформ. Однією з найуспішніших є реформа органів місцевого самоврядування – створення об’єднаних територіальних громад.

«Об’єднані громади наділяються додатковими фінансовими ресурсами, необхідними для реалізації наданих повноважень, в тому числі субвенцією з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ. Прикро, що Кельменецький район єдиний в Чернівецькій області, який поки що не долучається  до процесу об’єднання територіальних громад та кожного року втрачає можливість отримати кошти  інфраструктурної субвенції», – зазначив посадовець.

У своїх виступах цю думку, а також про невідворотність реформ, підтримали і співдоповідачі, представники галузевих підрозділів облдержадміністрації. Зокрема, з презентацією виступила заступник начальника управління – начальник відділу з питань децентралізації Департаменту регіонального розвитку Христина Марчук, яка наглядно, у фактах та цифрах, проінформувала про стан впровадження реформи в Чернівецькій області та Україні загалом. Так, до кінця 2017 року в області буде сформовано 26 ОТГ, у яких проживатиме майже 30 % населення області та які покриватимуть 37,5% площі Чернівецької області. У 26 ОТГ об’єдналося 95 місцевих радта 147 населених пунктів.

Заступник директора Департаменту – начальник бюджетного управління Департаменту фінансів Володимир Кіндрат розповів про фінансові показники бюджетів об’єднаних громад та критерії розрахунку їх спроможності. Представники Департаменту охорони здоров’я, Департаменту освіти та науки  обласної державної адміністрації, експерти Центру розвитку місцевого самоврядування проінформували присутніх про стан впровадження секторальної децентралізації.

За результатами зустрічі було вирішено організувати поїздку селищного та сільських голів місцевих рад Кельменецького району, депутатів районної ради, представників громадськості у сусідній Хотинський район для обміну досвідом по створенню та функціонуванню об’єднаних територіальних громад. Крім того, селищний та сільські голови Кельменецького району вирішили в найкоротший час ініціювати громадські слухання питання добровільного об’єднання територіальних громад.