Одностайність вкрай необхідна сьогодні!Район вистоїть за умови дисциплінованості і порядності кожного!
1585043099_1584638730-9409

На тлі пандемії коронавірусу у світі дедалі частіше говорять про жорстку нестачу систем штучної вентиляції легень (ШВЛ). Тож варто пояснити, що це таке і навіщо вони потрібні. Лише за офіційними даними, вже понад 350 тисяч людей у світі підхопили коронавірус. І хоча переважна більшість інфікованих переносять хворобу в легкій формі, та, зрештою, одужують, в частині випадків у пацієнтів виникають серйозні ускладнення. Одне із таких, – стан, коли людина не може дихати самостійно. Точніше, її дихання настільки слабке, що не забезпечує достатнього надходження кисню до організму. Саме щоб підтримувати життя хворого в таких умовах, потрібні апарати штучної вентиляції легень.
Сокирянщина готова достойно протистояти можливій загрозі коронавірусної інфекції. Над цим щоденно працюють і районна влада, і медпрацівники, і представники бізнесу. Спільними зусиллями намагаються забезпечити медичні заклади усім необхідним.
Що стосується найкращої «зброї» при гострих проявах COVID-19, – апаратів ШВЛ, то у Сокирянській районній лікарні на сьогоднішній день є 6 комплектів такого медичного устаткування. Два з них (дорослий та дитячий) – надсучасні, у яких пневматичні функції задаються та контролюються комп’ютерними програмами. Крім того, наш медзаклад забезпечений медичним киснем. Як повідомив директор КНП «Сокирянська районна лікарня» Олександр Андрійчук, днями вдалося додатково закупили більше 40 кисневих балонів.
Звичайно, такі закупівлі потребують чималих фінансових вкладень. На щастя, у пріоритеті районної влади завжди було збереження нашої лікарні та забезпечення її найсучаснішим обладнанням. Сьогодні, коли над жителями Сокирянщини та міста Новодністровськ нависла серйозна вірусна загроза, варто було б консолідувати зусилля. Неодноразово вже повідомлялося про виявлені аудитом величезні, мільйонні заборгованості об’єднаних громад Сокирянській лікарні за медичне обслуговування своїх жителів. Говорити про те, що можна було б придбати для лікарні за вказані кошти у ці важкі часи, навіть і не варто. Як мінімум, – це купити ще один сучасний апарат штучної вентиляції легень.
Хвороба не питатиме, чи є ти є жителем села району, чи, можливо, об’єднаної територіальної громади. Вона просто приходить, і тоді все доводиться віддавати у руки лікарів, інтересами яких, на жаль, так часто нехтували окремі чиновники.
Звертаємося сьогодні до очільників об’єднаних територіальних громад Сокирянського району! Передайте у районний бюджет медичну субвенцію, яку держава виділяє на вторинний рівень, відшкодуйте комунальні заборгованості, врешті-решт, знайдіть резерви своїх кошторисів та спрямуйте на розвиток медицини краю. Адже у випадку поширення коронавірусної інфекції жителів ваших громад лікуватимуть у відділеннях СОКИРЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ!