Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції
d528e02391bc0ae8e62890b444a35a10e31c192f

Станом на 26.02.2020 року у світі зареєстровано 81005 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції, з них 2762 – летальні. Одужало вже 30109 осіб.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусної інфекції не зафіксовано.

Кабінетом Міністрів України було видано розпорядження від 03.02.2020 року № 93-р “Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19”, в якому зазначено встановлення режиму підвищеної готовності для всіх систем цивільного захисту; встановлюються тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду в Україну осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх ізоляції протягом 14 днів у визначені Міністерством охорони здоров’я заклади; затверджений Національний план протиепідемічних заходів щодо запобіганню занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом на 2020 рік.

Наразі у світі немає вакцини для захисту від коронавірусної інфекції. Найкраще – уникати впливу цього вірусу. Не існує специфічного лікування, варто звернутися до лікаря по медичну допомогу для полегшення симптомів.

Симптоми, що можуть свідчити про захворювання: тривала лихоманка за 38,50С, кашель, сухий, надсадний, утруднене дихання, виражена загальна слабкість, факт недавнього перебування або контакт з особою, яка перебувала за межами України з будь-якими проявами респіраторної інфекції.

Для профілактики захворювання слід дотримуватися стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте їх дезінфікуючими спиртовмісними засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою або зігнутим ліктем, після чого викиньте серветку та вимийте руки. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель і утруднене дихання якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Будьте обачні, дотримуйтесь правил гігієни, уникайте контактів з хворими та не відвідуйте масові заходи. Будьте здорові!

 

Адміністрація 

Сокирянського центру первинної медико-санітарної допомоги