Освітяни району обговорили інноваційні підходи до процесу навчання діток з особливими потребами

Питання надання якісних освітніх послуг дітям з особливими потребами обговорено сьогодні на засіданні колегії управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації за участю керівника апарату райдержадміністрації Алли Серебрянської, голови районної ради Василя Козака та директорів загальноосвітніх навчальних закладів району.

За інформацією управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації наразі на обліку в Сокирянській центральній районній лікарні перебуває 190 дітей-інвалідів, з них 119 – навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах. У 2014-2015 навчальному році 81 дитина з особливими потребами навчалась у школах району за інклюзивною та індивідуальною формами. З них 50 діти-інваліди.

IMG_7605

Як відмічають фахівці галузі освіти району велика відповідальність в процесі навчання та виховання дітей з особливими потребами покладається на заклади освіти. Особливо актуальною в цьому напрямку є діяльність психолого-медико-педагогічної консультації, яка функціонує при управлінні освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. ЇЇ особлива роль зумовлена тим, що саме фахівці консультації допомагають школам та садочкам у вирішенні багатьох питань, пов’язаних із забезпеченням доступу до якісної освіти діток, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку. Так, протягом минулого навчального року фахівцями зазначеного органу виявлено 95 діток з порушеннями психофізичного розвитку, батькам та педагогам яких надано необхідні рекомендації щодо особливостей підходу до процесу навчання та виховання.

«Відповідальність за належне та якісне надання освітніх послуг дітям з особливими потребами безумовно лежить на закладах освіти» – зазначив голова районної ради Василь Козак. Однак, важливо вчасно виявити патологію у дитини, щоб якомога швидше надати їй необхідну психолого-медико-педагогічну допомогу та створити максимально комфортні умови для її адаптації  в суспільстві» – зауважив В.Козак – «а це вже завдання батьків. Чим раніше вони звернуться до фахівців тим більше можливостей матимуть їхні діти».

IMG_7612

Підводячи підсумки обговорення піднятого питання голова районної ради В.Козак доручив присутнім керівникам закладів освіти району, а також управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації провести серед батьків інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності здійснення ранньої діагностики порушень психофізичного розвитку дітей для того аби вчасно їх лікувати та дати можливість розвиватись та навчатись на рівні зі своїми однолітками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 1 =