Ожівчани та волошківчани виявили бажання об’єднатись з сусідами з Василівки

У неділю, 17 червня, відбулись громадські слухання в селі Ожеве Сокирянського району з питання створення Василівської об’єднаної громади. Щоб взяти участь у зібранні  зареєструвались близько 180 громадян, також були присутніми   на зборах жителі та керівництво сусідніх сіл.

Сільський голова Василівки Анатолій Зелений озвучив пропозиції створити громаду з центром в їхньому населеному пункті у форматі сіл Василівка,  Розкопинці, Ожеве та Волошкове.

При цьому про складнощі  формування такої  громади наголосили представники  Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Нинішнім перспективним планом передбачається існування трьох громад на Сокирянщині – Новодністровської, Вашковецької  та Сокирянської. Однак,  нещодавно депутат Чернівецької обласної ради Лілія Бортич, яка у складі робочої групи вивчала думку громадськості щодо продовження реформи децентралізації,  наголосила –  всі бажання мешканців населених пунктів будуть враховані депутатами обласної ради при формуванні нового перспективного плану об’єднання громад області.

Нагадаємо, що у 2016 році  село Ожеве вже дало згоду раніше на формування Новодністровської ОТГ, однак процедура створення нової громади не була завершена.

Після тривалого обговорення більшість зареєстрованих, а це 103 місцевих мешканці підтримали звернення Василівської сільради про об ‘єднання.

Днем раніше подібні слухання відбулись і у Волошковому. У сільських зборах взяли участь 87 волошківчан, ініціативні групи з Василівки та Ожевого. Знайшов можливість  відвідати захід у Волошковому і мер Равлик, напевне вже вилікувався, однак до слова  брехуна не запрошували.

Відтак переважна  більшість волошківчан  (83-є) проголосували за об’єднання свого населеного пункту з Василівкою.