Пасіка – чарівний світ

Благодатна і  радісна пора бджоляра і, особливо, всіх його родичів – відкачка меду. Адже багато хто, не розуміючи романтики бджільництва, відстоюють думку, що головне в бджолах – мед з пасіки. Але все ж мед є, скоріше, подарунком від крилатих вихованців за турботу, знаком відповідної любові до людини.

Щоб отримати цей продукт, бджоляр, по-перше, повинен максимально використовувати головний медозбір. Під час головного взятка бджіл не варто турбувати частими глобальними оглядами. Визначати наповнюваність корпусів і магазинів потрібно швидко, поверхнево, так як стрес, отриманий сім’єю після втручання бджоляра, на деякий час вибиває її з робочого ритму.

Основне завдання бджоляра – визначити потребу сімей в порожніх сотах (суші) і переконатися в наповнюваності магазинів медом. Рамки, заповнені запечатаним медом, відбираються, а на їх місце ставиться суш. Коли рамки в магазинній надставці містять ще не запечатаний (або запечатаний частково) мед, то під такий магазин ставлять ще один. Перший же відбирають на відкачку пізніше, коли мед дозріє і більша частина сотів буде запечатана.

Під час відбору рамок на відкачку бджіл струшують, а що залишилося, змітають м’якою щіткою. Сам відбір бажано проводити ввечері, коли літання бджіл знижене.

Під час сильного взятка і при гарній погоді мед можна відкачувати в будь-якому приміщенні і навіть під навісом. Але після взятка з настанням прохолодних днів бажано перейти до теплого приміщення, недоступного для зальоту бджіл.

Якщо рамки з медом стояли в холодному приміщенні, то перед відкачуванням їх просто необхідно деякий час потримати в теплі. Це полегшить відкачування і збільшить відсоток виходу меду з кожної рамки.

Перш ніж відкачувати мед, кришечки запечатаних медових комірок обережно зрізають пасічним ножем. Зрізані воскові кришечки потім можна фільтрувати і отримувати товарний мед. Кришечки, що залишилися в результаті, не викидаються, а використовуються як ліки при простудних захворюваннях або перетоплюються на віск.

Так лісівниками  ДП «Сокирянське лісове господарство», з власної пасіки зібрано 300 літрів товарного меду, а також у цьому сезоні,куплено 10 нових вуликів, та встановлено апібудиночок для лікування і сну, в якому розміщуються вулики-кушетки з інгаляційними вікнами, на яких розміщуються пацієнти. Після нетривалого сну до людини приходить така бадьорість, настільки підвищується працездатність, що той, хто отримав тут заряд позитиву, здатний працювати ввесь день без втоми. Поліпшується кровообіг, людину відвідує неймовірна життєрадісність.

 

Провідний міжрайонний мисливствознавець

М. О. Ворона