Педагоги Сокирянщини виховують екологічну культуру у дітей дошкільного віку
  • Exif_JPEG_420

  • Exif_JPEG_420

  • Exif_JPEG_420

  • Exif_JPEG_420

Малятам – про рідний край і нашу чарівну природу розповідають досвідчені наставники. Поруч – краса лісу, поля, джерельця і квітника. Все радує око, милує душу. Так краса творить диво. То ж не дивно, що на сучасному етапі дедалі актуальнішими є питання виховання громадянина України, формування особистості дитини, розвиток її здібностей та обдарувань. У «Стратегії виховання особистості Чернівецької області» зазначено, що «ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання». 

Темі екологічного виховання дошкільнят було присвячене районне методичне об`єднання вихователів ДНЗ, яке відбулося 8 листопада на базі Селищанського НВК Сокирянського району.

Упродовж семінару вихователі мали змогу відвідати заняття з природи у середній групі «Мандрівка по лісу»,  здійснити заочну екскурсію мальовничими ландшафтами села Селище (водоспад Кам`янник, долина ізворів, ставки Ліски, Любительський, річка Селищанка, перелісок).

З особливим захопленням вихователі побували на незвичайному селищанському «Веселому ярмарку». Адже 8 листопада – це свято Дмитрія – останній день збору врожаю. Чого тут тільки не було?! І овочі, і фрукти, і незвичайні вироби, композиції, а найбільше – веселих  пісень і запальних танців!

Відпочити учасники семінару  мали змогу під час психологічного тренінгу «Профілактика та подолання емоційного вигорання у педагогів».

Під час засідання круглого столу «Форми і методи екологічного виховання дітей у сучасному ДНЗ» присутні обговорили різні питання щодо екологічного виховання дошкільнят, а також вихователі Сербичанського НВК Гончар В.Ф., ДНЗ «Чебурашка» села Романківці Якунін А.В., «Барвінок» села Ломачинці Гутник І.Б. презентували авторські дидактичні посібники з екологічного виховання.

Виховувати у дітей елементарні правила поведінки, навички розумного використання природних ресурсів, любов та шанобливе ставлення до природи, природних надбань – актуальне питання сьогодення, яке успішно вирішують педагоги Сокирянщини.