Переможці олімпіад і конкурсів – учні наших шкіл – це гордість Сокирянщини!
IMG-591b192ac2ab8da02500589998f34008-V

Що й казати, талановитих дітей на Сокирянщині багато. Хтось малює, наче Леонардо Да Вінчі, хтось виводить довершені па, а дехто не уявляє себе без науки. Захоплення предметом (наукою) не можливе без конкурсів, олімпіад, проектів МАН тощо. У ЗНЗ району готують майбутніх лауреатів Нобелівської премії. Це учні, які щороку перемагають на Всеукраїнських учнівських олімпіадах.

Участь в олімпіадах є однією з ключових речей, які визначають подальшу професію, навчають учнів ефективно працювати у стресових ситуаціях, розподіляти час та сили, самостійно опрацьовувати матеріал, робити висновки.

Олімпіада допомагає учням стати більш самостійними, впевненими, дає реальний шанс оцінити рівень своїх знань за межами класу, а також шанс перевірити рівень своєї самостійності. Завдяки олімпіадам у дітей з’являється  багато нових друзів та знайомих. Під час участі в олімпіадах виробляються навички пошуку інформації, її швидкого опрацювання, розширюється кругозір, кристалізується   відповідальність.

Основні завдання учнівських олімпіад – стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення в якісному і поглибленому вивченні базових та спеціальних дисциплін, виявлення та підтримка обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі фаху; пропаганда досягнень науки, техніки та новітніх технологій; формування наукової та творчої еліти у різних галузях суспільного життя; проведення принципу наступності освіти шляхом залучення викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів до активної допомоги у підвищенні рівня знань умінь і навичок учнівської молоді; формування команд для участі в міжнародних та у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Є мудрий вислів: «Геній це – 99% старанності і тільки 1% таланту…».  Якщо запастися терпінням і виявити старання, то посіяні насіння Знання неодмінно дадуть добрі сходи.

У цьому році, так як і в попередньому, учасники ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії показали гарний результат, виборовши два других  призових  місця.

То хто ж вони – гордість Сокирянщини? Валерія Лєснік та Альона Івасюк – ось імена тих, хто за останні роки приніс у фонд Сокирянського району не одне призове місце і не лише з географії, а також з інших предметів.

Бажаю учням успіхів, натхнення, ніколи не зупинятися на досягнутому, не розчаровуватися, якщо ви не здобули бажаного місця. Будь-який результат — це ваша перемога, ваш досвід, ваш крок уперед. Пам’ятайте, що дорога в тисячу миль починається з першого кроку! Потрібно пам’ятати, що отих “як” і “чому” з’являється більше тоді, коли щось ґрунтовніше й детальніше вивчаєш,  а це відкриває нові горизонти й перспективи.

Не можна, кажучи про всі ці досягнення, не згадати про вчителя, адже саме завдяки його невтомній праці ми маємо такі результати. А для того, аби досягти їх навіть на районній олімпіаді, потрібно багато працювати.  Більшість дітей ще у сьомому, восьмому класах перестають цікавитися наукою, зацікавити їх дуже важко. І тільки майстерність учителя, індивідуальний підхід може зацікавити дитину та привести її до результату.

«Уся гордість учителя – в його учнях, у рості посіяних ним зернят,- говорить учитель географії Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мельничук Катерина Василівна, яка і підготувала призерів ІІІ етапу олімпіади з географії, переможець районного конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Географія». Олімпіадники повинні мати впевнені знання та вміти ними користуватися. Завдання олімпіадного характеру посилюють аналітичну діяльність та розвивають логічне мислення, адже питання сформульовані таким чином, що теорія (якою б широкою вона не була) виступає як фундація, проте визначення тих чи інших явищ, законів, понять — це не завжди відповідь на питання. Знання, які отримують учні впродовж підготовки до олімпіад, впевнено використовують при вступі до ВНЗ, протягом навчання в університеті та й наразі це є базовим фундаментом їхніх знань та особистих умінь. Бажаю учням тільки успіхів і віри у свої сили! Немає нічого сильнішого за бажання, головне, щоб цілі були визначеними!».

 

Методист РМК відділу

освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА 

Дідик Ірина Анатоліївна