Перший цьогорічний мед вже продається в магазині «Лісовичок»

ДП «Сокирянське лісове господарство» провело  викачку першого цьогорічного лісового меду. Всього заготовили 300 літрів цінного продукту.

«Весняного меду  в нас цього року не було. Одна з головних причин – несприятлива для бджільництва холодна та дощова погода.  Де ж буде той весняний мед у нашій місцевості, як теплі дні можна було порахувати на пальцях? В таку погоду бджоли майже не працюють. Тож перший мед цього року качаємо у липні»,  – розповідає пасічник Ломачинецького лісництва Олександр Цуркан.

Викачка меду, продовжує Олександр, є досить відповідальним процесом. Попередньо оглядаєм корпуси з медовими рамками. З вулика для відкачування відбираємо лише зрілі стільники, потім пасічним ножем знімаємо запечатані стільники.

Відтак підготовлюємо медогонку до медозбору. Стільники з медом встановлюємо в касети медогонки. Рукоятку медогонки спочатку обертаємо повільно, поступово збільшуючи швидкість.  Відкачувати відразу весь мед з обох сторін сотів не слід, так як під впливом сили тяжіння вони можуть зламатися.

Опісля відкачаний мед зливаємо через кран, у попередньо підготовлену ємність,  на яку прикріпили  решітку-фільтр.

Кілька днів мед відстоявся, після чого лісівники розлили у меншу тару і передали в магазин «Лісовичок» на реалізацію.

Всього заготовили 300 літрів цілющого лісового продукту. Всі бажаючі можуть придбати сокирянський лісовий мед за ціною 100 грн за 1 літр. У вартість вже враховано ціну скляної тари.

Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»