«Первоцвіт 2021»
FB_IMG_1615098194511

Перші чудові квіти після тривалої зими тішать нас своєю красою, їм не страшні ані сніг, ані злі морози. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів Але не поспішайте рвати це чудо!

Територія національного природного парку «Хотинський» багата на первоцвіти.

Поступово наші ліси збіднюються на ці чудові дарунки природи, серед яких первоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, пролісок, мати-й-мачуха, сон-трава, конвалія, медунка, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, ряст. Нині деякі види належать до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги – це пролісок, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний.

Щовесни велика кількість червонокнижних і рідкісних первоцвітів гинуть від рук людини. А все тому, що дарують їх близьким, рідним та коханим. Доки буде попит на букетики підсніжників, пролісків, крокусів, горицвітів та інших провісників весни, доти будуть знищувати їх любителі набити гаманці за рахунок природи.

Первоцвіти потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.

Щороку НПП «Хотинський» проводить операцію «Первоцвіт», направлену на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами. Завдання природоохоронної акції «Первоцвіт» – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Пам’ятайте, що первоцвіти занесені до Червоної книги України, а також те, що кожен покупець букетику стимулює браконьєрів знищувати квіти і в наступному році. Адже відомо, що попит народжує пропозицію. Легше відмовитися від букету первоцвітів та замість цього подарувати троянди, аніж знищити ті квіти, які давно вже потребують нашого збереження. Їх продаж та купівля заборонені.

Провідний фахівець з екологічної освіти НПП «Хотинський»

Людмила БАБИН